Poprvé na cvičáku

7. dubna 2012

Možná si říkáte, že tihle bude příběh nějakého štěňátka, protože na cvičák by se mělo chodit, když jsou menší. Ale ne. Roxinkovi je 6 let a právě v tomto věku jsme se poprvé vydali na cvičák.

 

 

Dorazili jsme chvilku před pátou hodinou a už na nás čekala paní cvičitelka se svou belgickou ovčandou Májou. Také tam už byla Kamča s fenkou křížence Muffinkou, která jako by Roxovi z oka vypadla. Byli si strašně moc podobní. Já jsem byla překvapená, jak klidně se Rox choval.

 

Když jdeme na procházku a potkáme nějakého psa, tak si buďto chce hrát a nebo po něm vyjíždí. Tady se choval úplně klidně a jenom se očmuchali. Po chvilce dorazila i Gabča s Montym a nakonec přijela dalmatinka Džessi. S tou Rox už nebyl tak klidný, chtěl za ní často běhat, ale po chvilce se zklidnil.

 

Jako první jsme zkoušeli odložení, což jsme měli za domácí úkol. Sednout, čekat, běžet. Bylo to jednoduché a všichni pejsci to zvládli na jedničku. Poté jsme postupně přeskakovali řadu tří překážek. Bylo to poprvé, co jsme skákali ve společnosti cizích psů a i když to nebylo dokonalé, tak jsem byla ráda, že mě i na volno poslouchal. Co by on taky neudělal za odměnu, že?

 

Pak jsme přešli na dálkový skok a za ním tunel. Rox napřed skočil jen dálku a do tunelu se mu moc nechtělo, ale asi na třetí pokus jsem ho přemluvila. Zkusili jsme to ještě na pravou ruku a šlo se na další překážku. Jako další byla kladina. Paní cvičitelka nám vystvětlila, že se dá "sbíhat" různě a že je jen na nás, pokud chceme dělat zónu sbíhanou, nebo zastavovanou.

 

Ona sama dělá s Májou zastavovanou, protože je bezpečnější. Pak nám ukázala, jak udělat, aby pes na konci zastavil se zadníma tlapkama na kladině a předníma na zemi. Pak jsme to zkoušeli my. Některým pejskům to nešlo, nebo spíš nechápali, co to po nich ten páníček chce. Nakonec to ale všicni aspoň jednou zvládli a zasloužili si tak velkou pochvalu.

 

Až jsme si všichni zkusili kladinu, tak jsme šli na látkový tunel, který Rox i Monty umí, protože ho máme doma. Takže i tady ho bez problémů zvládli. No a nakonec jsme zkoušeli proběhnout dráhu překážek: skok, skok, skok, tunel, dálka.

 

S Roxem nám to nedělalo problémy a proletěli jsme to jakoby nic. Moc mě to potěšilo.. Dvě hodiny uběhly strašně rychle a bylo na čase jet domů. Ten den jsme si moc užili a už se zase těšíme na příště..

 

 

 

 

Přidáno: 58 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?