Poprvé u veterináře - co nás všechno bude čekat?

6. srpna 2013

Pořídili jste si malé koťátko a ještě jste nikdy spolu nebyli u veterináře? Jste začátečník s kočkami? Tak si přečtěte můj článek, který Vám pomůže!

 

 

Veterinář hlavně kočku naočkuje proti chorobám a prohlédne ji. Taky Vám může prodat odčervovací tabletku nebo odblešovací prostředky. Někteří veterináři prodávájí i krmiva. Pokud chcete aby Vaše kočka byla zdravá a čilá, je třeba alespoň jednou ročně navštívit veterináře. Jak kočku před veterinární prohlídkou připravit a zbavit ji stresu? Kočky, které jdou k veterináři poprvé jsou obvzlášť nervózní.

Jak kočku připravit k veterináři?

Každá kočka by měla mít svou vlastní přepravku, protože v ní se cítí bezpečně. Do přepravky ji dejte pár hraček, které má ráda nebo nějakou deku. Taky ji do přepravky dejte ručník, protože se kočky ze stresu obvykle počůrají (hlavně ty, které jdou k veterináři poprvé). Pokud jedete v autě, nekřičte! Kočka se Vás bude bát. Kočička může mňoukat, tak na ni klidným hlasem mluvte.

Na veterině - co se bude dít?

Když přijdete na veterinu, pravděpodobně si sednete do čekárny a budete čekat. Veterinář Vás může vzít hned. Pokud vlezete do ordinace, kočku s přepravkou položíte na pult. Veterinář kočku vytáhne a nejprve ji prohlédne. Bude se Vás ptát na otázky ohledně kočky (jestli třeba normálně jí nebo pije atd.). Po prohlednutí ji veterinář naočkuje. Jestli chcete, tak můžete veterináře poprosit aby Vám např. kočičku odčervil a ukázal Vám, jak se to dělá.

 

Můžete ho poprosit, aby kočce vyčistil ouška nebo zastříhnul drápky. Samozřejmě za to něco zaplatíte. Pak se ho můžete ptát na různé otázky. Vystaví kočce očkovácí průkaz a jestli chcete, nechá ji i očipovat. Pak kočku dáte zpátky do přepravky a můžete jít domů. Pokud se jedná o malé kotě, jde se na očkování další měsíc a pak každý jeden rok.

Jak je to s kastraci?

Pokud neplánujete malá koťata a nechcete je množit, nechte svou kočku (kocoura) vykastrovat!

Kočka musí mít před operací alespoň půl dne hladovku!

Kočku opět vložíte do přepravky, dáte ji tam její oblíbené hračky, deku, ručník a jedete. Přijdete na veterinu, sednete si do čekárny, doktor Vás pozve do ordinace. Kočku nejprve zváží a dá ji anestetika. Vy můžete jet domů (nebo jít někde nakupovat, je to jen na Vás) a nebo počkat v čekárně. Zákrok trva 30 - 60 minut.

 

Po operaci Vám dá veterinář kočku ještě spící do přepravky. Všechno Vám vysvětlí, jak se o kočku po probuzení starat (někteří veterináři kočky nechávají probouzet ještě na veterině. Páníčci si své kočky berou už zotavené). Cena kastrace: u koček: 500 - 2000,-Kč, u kocourů: 500 - 1000,-Kč...

Nová přepravka?

Pokud jste si koupili novou přepravku a jedete k veterináři, je třeba kočku na přepravku nejprve zvyknout. Jinak Vás v budoucnosti budou čekat nemilá překvapení. Když pojedete na druhou prohlídku, bude dát kočku do přepravky už těžší. Kočka už bude totiž vědět, že pojedeme na hrozné místo.

Co si vzít k veterináři?

• Kočku :)
• Přepravku a v ní: deku, hračku, ručník
• Očkovácí průkaz

Snad Vaše první prohlídka dopadne v pořádku, držíme packy.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?