Pořizujeme si kočku do domácnosti!

1. května 2013

Přejete si mazlíčka, který s Vámi bude každý den? Přejete si zároveň čistotného mazlíčka? Neexistuje nikdo jiný než kočička! Kočky jsou od přírody čistotná zvířata a bez problému se naučí na svůj záchod, který jim obstaráte! Jsou rovněž nejoblíbenější domácí mazlíčci, kteří se dožívají poměrně dlouhého věku.

 

 

Přečtěte si tento článek, který Vám pomůže vybrat vhodnou kočičku, a zároveň připravit všechny potřebné věci k příchodu nového člena rodiny!

KDE A JAK SI POŘÍDIT KOČKU?

Kočku lze sehnat přes různé inzerce a útulky. Hlavně dávejte pozor na inzerce, které jsou v novinách! Správný inzerát musí obsahovat: Staří kotěte nebo kočky, plemeno, tel. číslo, e-mail, bydliště, na co byla kočka zvyklá jíst, kde žila (domácnost, venek). Nereagujte na inzeráty takového typu: "Prodám kotě, tel. 896 752 126, Praha 1". V útulcích lze sehnat velmi vymazlenou kočičku, většinou jsou staré kolem 1 roku.

KTERÁ KOČKA JE NEJVHODNĚJŠÍ?

Všechny kočky jsou mazlivé, hravé a společenské. Záleží, jak si páníček kočku vychová. Mezi aktivní plemena patří: Bengalská kočka, Ocicat. Mezi líná a mazlivější plemena: Britská kočka, Perská kočka a Exotická kočka. Velmi krásné kočičky jsou taky kříženci, kteří jsou taky velmi mazliví. Všechny kočičky jsou stejné! Britská kočka je výjímečná tím, že se nebojí vody. Kočička pro alergiky je nejvhodnější Sphynx (Kočka bez srsti).

VÝBAVA PRO KOČKU. JAKÉ VĚCI POŘÍDIT DOMÁCÍ KOČCE?

• Pelíšek na spaní.
• Krmivo do začátku.
• Hračky (apsoň 5 hraček do začátku)
• Kočičí záchod a lopatka (Nejlepší jsou s krytem)
• Potřeby na pěštění (Kočičí kartáč na srst, kleštičky na drápky)
• Stelivo do záchodu (Nejlepší je bentoninový písek)
• Tři misky (jedna na vodu, druhá na suché krmivo a třetí na mokré krmivo)
• Lékárníčka (pinzeta na klíšťata, odčervovací tabletka, obvazy, šampón atd.)
• Škrábací pás nebo škrábadlo.

Věci které můžete, ale nemusíte pořizovat:

• Postroj s vodítkem.

KRMENÍ KOČKY. JAK NA TO?

Kotě:

Máte doma nové koťátko? Zdřejmě nevíte, jak ho krmit. Zpočátku určitě koťátko bude mít svou stravu, na kterou bylo zvyklé. Po 1 nebo 2 týdnech můžete už stravit měnit, ale postupně. Koťátko bude potřebovat krmiva pouze určená pro něj. Na každém obale musí být nápis: "Kitten", "Junior" nebo "Babycat". Na trhu lze sehnat plno různých konzerviček, granulí, kapsiček a pamlsků. Krmivo pro dospělé kočky můžete podávat od 1 roku. Je třeba dbát taky na kvalitu výrobků. Nevěřte, že všechno co je drahé je kvalitní, protože existují výrobci, kteří prodávají velice předražené a zároveň nekvalitní výrobky. Koťátko můžete krmit taky masíčkem, kuřecím, hovězím, telecím, krůtím atd. Pokud chcete krmit sarovým, tak je ho třeba přemrazit na 48 hodin kvůli parazitům (tasemnice atp.). Masíčko můžete uvařit a nakrájet na malé kousíčky.

Dospělá kočka:

U dospělých koček je to skoro stejné jako u koťat. Jednou změnou je to, že nemusíte kupovat kotěcí, ale rovnou pro dospělé kočky.

KOČIČÍ ZÁCHOD?

Kočce, která žije v domácnosti, je třeba pořídit speciální záchod na který bude chodit. Kotě se naučí na něj bez problému chodit, protože bude vědět, že se v tom dá hrabat a kočky, když chtějí vykonat potřebu, hledají místa, kde lze hrabat. Záchod můžete koupit s krytem a bez krytů. Zpočátků je nejlepší kočce koupit záchod bez krytu, na ten se kočky a koťata naučí chodit co nejrychleji. Nekrytý záchod má pár rizik, protože kočka z něj může vyhrabávat podestýlku a může více páchnout. Krytý záchod nepáchne a nevyhrabuje se z něj podestýlka. Některé kočky s nim nejsou spokojeny, ale většina ano. Lopatka slouží k odstraňování výkalu.

Přejeme příjemné nakupování a hodně štěstí s malým koťátkem nebo novou kočičkou!

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?