Potřebuje kočka svou vlastní misku?

30. dubna 2009

Při pořizování výbavy pro nově příchozí kočku by měla být miska jedna z hlavních chovatelských potřeb.

Každá kočka musí mít svou vlastní misku, kterou umísťujeme nejlépe na stejné a hlavně klidné místo. V dnešní době, kdy do kočičího jídelníčku patří i suchá strava, tedy granule, je nutné mít misky dvě, jednu misku na krmivo a druhou na vodu. Vodu by měla mít kočka každopádně k dispozici neustále, obzvlášť v letních měsících. V prodeji jsou i misky zdvojené, které ovšem nejsou moc praktické.

 

Misky dostaneme v běžných chovatelských potřebách a záleží na nás, jakou si vybereme. Trh nabízí několik druhů, tvarů a barev. Nepoužíváme talířky nebo jiné nádobí, které vyřadíme z domácnosti, ale stabilní a mělké misky, dobře omyvatelné, ať už keramické, z umělé hmoty nebo z nerezu.

 

Pokud máme kočku pouze jednu, nevidím v krmení problém. Kočka je na svoji misku zvyklá, při krmení ví, že pamlsky jsou pouze její a nemusí se s nikým dělit. Problém může nastat při větším počtu koček. I když - kočka je tvor nedůvěřivý - co se týče krmiva. Dle vlastní zkušenosti vím, že psa lze naučit, že musí žrát pouze ze svojí misky a ty ostatní jsou jeho kamarádů nebo kamarádek. Ale u koček je to jiné. Nemohu posoudit, zda jsem dobrá či špatná chovatelka, ale i když jim stále připomínám, která je jejich miska, nakonec stejně dojde k tomu, že každá z našich čtyř koček postupně vystřídá všechny misky a na „vlastní kůži" se přesvědčí, zda ta druhá nemá něco lepšího. Samozřejmě nevynechají ani misku psa, který je naštěstí dost ohleduplný. Pokud by kočky neměly každá svoji misku, docházelo by k potyčkám a boji o „svoji kořist". I tak je mnohdy krmení doprovázeno výhružnými preventivními zvuky, které by mohly soupeřit se zvuky lvů nebo tygrů a které upozorňují na vlastnictví obsahu misky. Dle toho můžete zjistit, co jim chutná a o co se s radostí rozdělí.

 

Jak jsem již uvedla, je nutné, aby každá kočka měla svoji vlastní misku. Protože chovatel své miláčky zná, dokáže posoudit, zda se mohou krmit dohromady. Může dojít k situaci, že ten silnější a rychlejší odstrčí svou spoluobyvatelku a ta zůstane hladová. Proto určitě doporučuji jejich krmení hlídat. Ten největší jedlík ostatně nakonec zkontroluje všechny misky, zda tam nezůstal nějaký zbytek. Někdy je krmení našich miláčků zábavnější než seriál, který nabízí televize.

 

Společná dovolená se svým čtyřnohým kamarádem, je v dnešní době dost častým obrázkem. I tady vedle přepravky, krmiva a oblíbené hračky, se doporučuje vzít kočce svou vlastní, domácí misku. Má větší pocit klidu a pocitu kousku svého světa.

 

Myslím, že není nutno zdůrazňovat, že je potřeba udržovat misky čisté a po každém krmení misku vymýt. I v případě, že má kočka krmivo k dispozici celý den - to se hlavně doporučuje u starých koček, které přijímají potravu v menších dávkách, ale častěji, nezapomínáme rovněž na její čistotu.

 

Tak jako my máme oblíbené své hrníčky na čaj nebo kávu, tak mají vlastní misky pro kočky stejný význam, který my musíme respektovat. A vůbec se nemusíme stydět za to, že třeba v předsíni stojí vedle sebe několik hezky uspořádaných kočičích misek. Správný chovatel to vždy pochopí.

 

Autorka: Iveta Hrušková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?