POVELY: SUDY, PODÁVÁNÍ PACEK

25. června 2010

Jak naučit psa SUDY - Pejska si položíme před sebe a dáme mu povel lehni. Vezmeme si pamlsek do ruky a dáme mu ho k boku, jak se pejsek natočí, dostane pamlsek. Postupně pamlsek přesouváme přes záda na druhý bok, odměňujeme za každý kousek pohnutí psa. Když se dostaneme do základní polohy (lehni). Začneme znovu, ale tentokrát zvýšíme nároky a odměňujeme za větší vykonanou práci. Učíme nejdříve na jednu stranu a až jí bude zvládat, začneme učit na druhou stranu.

 

Povelem může být např. válej, sudy, přetoč, sud. Zase jako u ostatních cviků, které se dají cvičit na obě strany, platí, že si nesmějí být podobné. Zkuste zapojit fantazii, třeba přijdete na nějaké jiné povely. Nejlíp se pamatují ty povely, které si sami vymyslíme.

Podávat pac pejska naučí snad každý páníček. Není divu, není to totiž nic složitého.

PODÁVÁNÍ PACEK

Posadíme pejska před sebe a vezmeme si do ruky pamlsek. Ruku zavřeme a necháme pejska, ať vymyslí, co má udělat. Nejdříve pejsek bude ruku olizovat a chtít se dostat pro pamlsek pomocí svojí tlamičky. Po chvilce ho to přestane bavit a podá vám packu. To je vhodná chvilka pro odměnu. Tohle se bude opakovat několikrát, než pejsek přijde na to, že vám má podat jenom packu bez olizování. Chce to jenom trpělivost. Zatím necháme pejska, ať nám podává packu jakou chce on. Až tohle bude umět budeme mu tolerovat podávání jenom jedné packy. A přidáme povel. Můžeme použít pac, ťap, tlap, druhou, packa. Platí jedno zásadní pravidlo a to, že povely si nesmí být podobné! Až začneme učit podávat druhou packu, vyskytne se problém v podobě vnucování již naučené packy. To ignorujte. Vy chcete jenom tu druhou packu. Až jí podá, hodně chvalte. A hned opakujte. Několikrát procvičte a pak vyslovte povel pro druhou packu. Pokud se vám pejsek bude snažit vnutit špatnou packu, ignorujte ho. Proto je důležité aby povely nebyly podobné. Pejskovi by se to pletlo.

 

Přidáno: 40 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?