Pozdní překvapení k svátku.

25. srpna 2013

Ten den si pamatuji velice živě, i když to bylo už loni. Bylo 3.9.2012, první školní den a já jsem šla do školy jako každý. Ani ve snu by mě nenapadlo že se to stane ten den.

 

 

Moje oblíbená klisna jménem Bona čekala své první hříbě. Nikdo, včetně veterináře nevěděl kdy se hříbě narodí, protože připouštění nebylo vůbec v plánu. A tak jsem s kamarádkou Áďou vyčkávala den co den. Pamatuji se, že jsem přišla ze školy a hned jak jsem si zula boty mi volala kamarádka Lucka, že Bona právě porodila. Nechtělo se mi věřit, že by to bylo už tak brzo, ale byla jsem strašně zvědavá na hříbě. Měla jsem hrozně moc otázek.

 

Jestli je to klisnička nebo hřebeček, jestli je hnědá nebo černá, jestli je hříbě i Bona v pořádku, atd... Bylo toho strašně moc. Šla jsem za taťkou a prosila ho aby jsme se jeli na hříbě podívat. On sám byl zvědavý tak mi řekl ať se jdu obout a že vyrazíme. Volala jsem Ádě jestli jede s náma. Nakonec jel i můj mladší brácha. Cesta od nás z domova ke koním trvá asi 5 minut autem, ale i tak jsme si s Áďou začali hned povídat a byly jsme obě moc, ale moc zvědavé.

 

Dojeli jsme a hned jsem utíkala do stájí. Když jsem uviděla to pětihodinové hříbě byl to krásný a skoro nepopsatelný pocit. Byla to klisnička a celá po mámě. Hvězdu na hlavě jako máma, ponožky jako máma zbarvení jako máma, no prostě Bona v menším provedení. Taťka i Áďa si jí hned začali fotit. Bylo vidět že je hrozně fotogenická, protože si pořád stoupala před foťák a různě se nakrucovala jako modelka. Já jsem se mezitím zeptala pana trenéra jak se bude jmenovat. On říkal že padlo mnoho jmen, ale že se rozhodli pro jméno "Bella".

 

To jméno se mi líbilo a k hříběti se i hodilo. Nakonec z toho celého obecenstva jaké se kolem malé Belly shromáždilo se zavrtala do slámy a usnula. Asi po pěti minutách se k ní přidala i její vyčerpaná, ale zároveň velice šťastná máma Bona. Tak tam obě usnuly a my jsme se nad nimi rozplývali. Po hodině co jsme tam strávili jsme se vydali na cestu domů. Mamka byla také zvědavá jak malá Bella vypadá tak jsme jí hned všechno vylíčili a ukázali všechny fotky.

 

Dnes už je Belle necelý rok a užívá si se spokojenou mámou Bonou a babičkou Osvětou prázdniny na pastvě kde skotačí každý den. Vzhledem k tomu že já i kamarádka Áďa jsme měli svátek 2. září tak to od toho dne bereme jako "pozdní překvapení k svátku".

 

 

 

 

Přidáno: 58 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?