Poznej sebe i svého koně - Extreme trail

18. července 2013

Chcete důkladně poznat své jezdecké schopnosti? A nejen poznat, ale i zdokonalit? A chcete, aby se zdokonalil i váš kůň? Pokud jste odpověděli pokaždé ano, pak si vyzkoušejte jezdeckou disciplínu zvanou ´extreme trail´.

Extreme trail, výzva pro koně i pro jezdce

´Extreme trail´ čili v překladu ´extrémní stezka´ je určen pro všechny jezdce, kteří mají rádi, jak se obligátně říká, nové výzvy.

 

Co je Extreme trail pro jezdce a koně?

Jak už název říká, jde o disciplínu, v níž se jezdec a jeho kůň musí vypořádat s náročnou trasou plnou nejrůznějších překážek.

Extreme trail se totiž provozuje ve speciálních jezdeckých areálech, kde je díky uměle vytvořeným terénním překážkám možné na relativně malé ploše absolvovat ´extrémní stezku´, která svou náročností důkladně prověří jak schopnosti jezdce, tak i schopnosti koně a hlavně pak jejich vzájemnou souhru.

Pro lepší představu, mezi těmito překážkami jsou například brody nejrůznější hloubky, ale stejně tak i skály, všelijaké a především hodně úzké lávky nebo pohybující se mosty, nechybí ani vysoké schody.

 

Jak vznikl Extreme trail

Tato disciplína se zrodila ve Spojených státech amerických a na svět ji nepřivedl nikdo jiný než Mark Bolender, který je dnes světoznámým propagátorem ´extreme trailu´. Byl to on, kdo vybudoval první areál pro extreme trail, a to v Silver Creek v americkém státě Washington.

Časem následovaly i jezdecké parky v Evropě, tím prvním byl jezdecký park ´Hebstein´ v německém Hesensku, přičemž svůj jezdecký park pro extreme trail má už i Česká republika a to v obci Hošťka u Roudnice nad Labem.

 

Každou překážku může kůň překonat

O co při extreme trailu jde? Jde o to, aby jezdec i kůň co nejvíce a taky co nejlépe spolu vzájemně ´komunikovali´, a díky této souhře překonali i tu nejobtížnější překážku.

Pro zdolání extremní stezky je totiž velmi důležitá preciznost a obratnost. Překážky na trati vyžadují, aby měl kůň naprostou důvěru ke svému jezdci, který naopak musí svého koně vést co nejcitlivěji.

Konečným výsledkem je pak společná harmonická spolupráce jezdce a koně, při zdolávání extrémní stezky a jejich nástrah. Proto se na extrémní stezce nezávodí o to, kdo ji projede nejrychleji, nejde zde ani o rychlost, ani o to, kdo bude dřív v cíli.

Samozřejmě lze zvolit různou obtížnost trasy, takže extreme trailu se nemusí bát ani jezdci méně zkušení. A stejně tak je extreme trail určen pro všechna plemena koní, kteří nemusí být vyložení sportovci. Kvalitní jezdecký park pro extreme trail díky své členitosti dokáže nabídnout adekvátní trasy a tréninkové možnosti pro jezdce a koně všech výkonnostních úrovní.


Jak takový ´extreme trail´ vypadá, se můžete podívat na videích, na nichž je zachycen v akci sám zakladatel ´extreme trailu´ Mark Bolender.

 

 

 

Tak co tomu říkáte? Zkusíte to taky? ;)

 

Autor: Karel Trčálek

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?