Práce snů = práce se psy. Veterinární technik a jeho den

18. srpna 2014

Práce se psy je rozhodně tou nejzajímavější. A málokteré povolání přináší tolik zajímavostí, jako veterinární technik! Vyzkoušeli jsme za vás toto povolání na jeden den, abychom zjistili, že nejde o povolání nijak jednoduché a přesto nabízející mnoho překvapivých okamžiků. Přinášíme reportáž, jak vypadá pracovní den v městském útulku.

Ranní rituál se psy

Ráno není čas na žádné kafe. Je třeba ihned vyrazit obhlédnout všechny psy, zda si přes noc některý nezlomil packu nebo nepozvracel pelíšek. Nemoci zažívacího traktu se mezi psy šíří rychlostí blesku a je třeba je vymýtit již v počátku, než zachvátí celý útulek. Je tu více jak stovka psů. Jenom obejít je zabere téměř hodinu. Pak je čas rozdat léky notorickým marodům a teprve pak se snad najde chvilka na kafe…

 

Mazlení se psy - důležité, ale skoro nemožné

Následuje čas na mazlení. Každý by chtěl ven na procházku, na jednoho člověka je to však nadlidský úkol. Střídáme se všichni. Chvíli mám pocit, že víc dobra už konat nemůžu, chvíli si říkám, že i kdybych se na hlavu postavila, nezvládnu provětrat všechny psy. Každý kouká svým smutným způsobem.

 

Trocha doktorování

Odpoledne je čas zahrát si na doktora. Ti, co se při ranní obhlídce tvářili nemocně, jsou přivedeni z kotce k paní doktorce a notoričtí marodi přicházejí na kontrolu. Prostřídá se tu „ovčanda“, která po nasazení náhubku začne metat kotouly, roztřesený jezevčík i energická štěňata, která nejsou k zastavení. Štěňat je tu neustále velký výběr, lidé je do popelnic odhazují kupodivu často. Následuje jejich hromadné venčení – smečka dvouměsíčních štěňat a tlupa ošetřovatelů se vydávají do výběhového prostoru, čelit náletům jako žiletka ostrých drápků a nikdy nekončící chuti na piškoty. Za piškot cokoliv!

 

Vyvenčit psy a spát

Po štěňatech se dostáváme ještě k venčení dog. Jedné chorobomyslné chovatelce byly odebrány již před lety. Jsou to padesátikilové kolosy, které když jdu vytáhnout z kotce na vodítku, venčí spíše ony mne, než já je. Starý Jack když jde, tak jde a já jen vlaju za ním. Ta radost v jejich očích ale stojí za to. Vynahrazuje tu dvanáctihodinovou námahu a slibuje, že den byl smysluplně využit. Tohle ani není práce, je to dobře placený koníček. Odcházím domů s pocitem, že sice nemůžu spasit celý svět, ale můžu alespoň přispět jednou malou skládačkou. Udělat několik drobných dobrých skutků a vnést do temných časů o něco více slunce. A už při cestě domů se těším na nálety štěňat a Jackieho radost ze svobody příští den. Pro tohle stojí za to žít!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?