Prázdniny pro psa

7. srpna 2012

Máte doma čtyřnohého kamaráda a přemýšlíte, jak mu zpříjemnit letní dny? Pak je k dispozici mnoho možností. Je jen nutné vzít v úvahu jeho potřeby a vlastnosti. Někteří pejsci uvítají jen vaši společnost, jiní si rádi užijí nějakého dovádění nejen se svými dvounožci.

Dovolená se psem

Pokud se chystáte na dovolenou i s vaším psím miláčkem, je potřeba mít na paměti některé důležité věci. Jedete-li autem, není to tak složité a po naší republice už vůbec ne. Pokud je to ale do zahraničí, pes musí mít očkování, doporučení od veterináře a další náležitosti. Přepravujte-li psa letecky, je to ještě o něco složitější.


Pes by měl mít s sebou svoje oblíbené věci. Pelíšek, hračky, eventuelně misky na pití a jídlo. Majitel by si měl být jistý, že jeho pes bude cizí prostředí snášet v naprosté pohodě.

 

Také bychom se měli ujistit, že místo, kam se psem vyrážíme, je pro ně vhodné. Jsou hotely, ale i kempy, kde je psí přítomnost nežádoucí. I když se jedná ale o naprosté výjimky, stále tato místa existují.

 

Psí hotel

Cesta na dovolenou ale může obnášet i to, že svého mazlíčka musíte nechat doma. Pak je možné buď požádat známé či příbuzné o hlídání, je ale nutné vědět, že se o psa skutečně postarají a pejsek nebude strádat. Už vaše nepřítomnost totiž může pro psa znamenat velký stres.

 

Každý ale takovou možnost nemá. Pak je řešením psí hotel. Jedná se o místo, kam svého čtyřnohého miláčka umístíte na dobu vaší nepřítomnosti a kde se o něj také náležitě za poplatek postarají. Je mnoho psích hotelů a než vašeho pejska někam umístíte, je dobré se dopředu ubezpečit, že dostane opravdu to, co majitelé psích hotelů slibují.

 

Lze dokonce uspokojit i náročnější mazlíčky. Služby se velmi různí a od pouhého ubytování, krmení a venčení, může být váš pejsek opečováván ve dne v noci a dokonce si užít masáží, koupelí, psích sportů a dalších vymožeností. Vše samozřejmě za nějaké peníze.

 

Psí sporty - agility, bikejoring

Prázdninové období je také vhodné k tomu, abyste svého mazlíčka mohli zasvětit do aktivit, na které během roku tolik času nemáte.

 

Nejznámější a nejrozšířenější je agility. Jedná se o překážkový běh s různou intenzitou náročnosti. Lze tedy začít na té nejméně náročné úrovni a pejska tak nejen něco naučit, ale zároveň mu dát možnost vyžití. Tento sport se ale hodí pro více aktivní pejsky.

 

Pro některé psy je vhodný i bikejoring, kdy psa připoutáte lanem ke kolu, nebo ke svému tělu a kdy vás svojí silou vleče. Tento sport je ale vhodný pouze pro některá plemena, zvláště pro ta, která jsou vyšlechtěna k závodům psích spřežení. Je ale docela možné, že právě vašeho psa tato zábava zaujme.

 

Možností, jak svého psa i o prázdninách zabavit, je mnoho. Stačí jen svého miláčka dobře znát a vědět, co mu vyhovuje. Pak si lze společně užít opravdu velké zábavy.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?