Prevence nachlazení psa

19. prosince 2014

Je tady opět ten nešťastný čas chřipek a kýchání. Z tepla do zimy a naopak našemu tělu nijak neprospívá. Hlavní složka imunity sídlí ve střevech, a pokud sníte něco, co vám nesedne, je imunita oslabena a nemoc je rázem tu. Stejně je tomu i u vašeho psa. Jak se tomu vyhnout? Máme pro vás pět zlatých pravidel!

Pět dobrých rad proti nachlazení psa

Mnozí psi byli obdařeni jen krátkými nožičkami a každým krokem stírají sněžný podklad pod sebou. Prvním a největším pravidlem je udržet psa v suchu! Buďto jej okamžitě po návratu z procházky vysušte pečlivě ručníkem, nebo použijte fen (lidský či speciální pro psy). Dále je důležité, aby psí pelíšek či bouda nebyly situovány do průvanu, ten je na náchylnost k onemocnění nejhorší. Jen celoročně venku chovaným plemenům narůstá před zimou opravdu hustá podsada, která je uchrání před zimou, v třeskutých mrazech ale ani u nich nenastanou zázraky. Pokud je váš pes doma, je na změny teplot a vlhkosti obzvláště citlivý. Dále je důležité psa zbytečně nestresovat, dbát obzvláště na dodržení skladby a doby krmení a zbytečně jej nepřetěžovat.


Trocha chemické pomoci

Samozřejmě více než kdy jindy v roce se doporučuje podávání vitamínů a to i psům, kteří již dokončili vývoj, mají vyváženou stravu a žádnou nemocí netrpí. Alespoň jeden vitamín týdně pomůže nastartovat případně kolísající imunitu a udržet psa v dobré kondici. Při výběru vitamínů se poraďte se svým veterinářem, nabídka na trhu je skutečně pestrá a bude lepší, když vám někdo poradí, čeho se chytit.

 

Kdy už opravdu jít se psem k veterináři?

Samozřejmě i přes veškerou péči se může stát, že všechny faktory prostě nepodchytíte, váš pejsek už je třeba starší a náchylnější a tak se nachlazení dostaví dřív, než mrknutím oka. V případě, že vašemu pejskovi teče z nosu průhledný až nenápadný hlen, který nestíhá olizovat, v případě, že při potažení na vodítku se zakucká nebo se zadýchává při chůzi do schodů a dříve tak nečinil, navštivte rozhodně svého veterináře. Naordinuje vám účinná antibiotika a klidový režim a do týdne bude váš pejsek s trochou pomoci zase v pořádku! Důležité je však s návštěvou neotálet, aby nemoc nepřerostla v chronický zánět, který se pak těžko léčí!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?