Prevence nachlazení psa

19. prosince 2014

Je tady opět ten nešťastný čas chřipek a kýchání. Z tepla do zimy a naopak našemu tělu nijak neprospívá. Hlavní složka imunity sídlí ve střevech, a pokud sníte něco, co vám nesedne, je imunita oslabena a nemoc je rázem tu. Stejně je tomu i u vašeho psa. Jak se tomu vyhnout? Máme pro vás pět zlatých pravidel!

Pět dobrých rad proti nachlazení psa

Mnozí psi byli obdařeni jen krátkými nožičkami a každým krokem stírají sněžný podklad pod sebou. Prvním a největším pravidlem je udržet psa v suchu! Buďto jej okamžitě po návratu z procházky vysušte pečlivě ručníkem, nebo použijte fen (lidský či speciální pro psy). Dále je důležité, aby psí pelíšek či bouda nebyly situovány do průvanu, ten je na náchylnost k onemocnění nejhorší. Jen celoročně venku chovaným plemenům narůstá před zimou opravdu hustá podsada, která je uchrání před zimou, v třeskutých mrazech ale ani u nich nenastanou zázraky. Pokud je váš pes doma, je na změny teplot a vlhkosti obzvláště citlivý. Dále je důležité psa zbytečně nestresovat, dbát obzvláště na dodržení skladby a doby krmení a zbytečně jej nepřetěžovat.


Trocha chemické pomoci

Samozřejmě více než kdy jindy v roce se doporučuje podávání vitamínů a to i psům, kteří již dokončili vývoj, mají vyváženou stravu a žádnou nemocí netrpí. Alespoň jeden vitamín týdně pomůže nastartovat případně kolísající imunitu a udržet psa v dobré kondici. Při výběru vitamínů se poraďte se svým veterinářem, nabídka na trhu je skutečně pestrá a bude lepší, když vám někdo poradí, čeho se chytit.

 

Kdy už opravdu jít se psem k veterináři?

Samozřejmě i přes veškerou péči se může stát, že všechny faktory prostě nepodchytíte, váš pejsek už je třeba starší a náchylnější a tak se nachlazení dostaví dřív, než mrknutím oka. V případě, že vašemu pejskovi teče z nosu průhledný až nenápadný hlen, který nestíhá olizovat, v případě, že při potažení na vodítku se zakucká nebo se zadýchává při chůzi do schodů a dříve tak nečinil, navštivte rozhodně svého veterináře. Naordinuje vám účinná antibiotika a klidový režim a do týdne bude váš pejsek s trochou pomoci zase v pořádku! Důležité je však s návštěvou neotálet, aby nemoc nepřerostla v chronický zánět, který se pak těžko léčí!

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?