Příběh Čičíny

12. září 2013

Stalo se to před pár lety, kdy jedno malé kotě žilo se svou maminkou v teplém pelíšku a spinkalo. To však ještě netušilo, co se stane...

Když se ráno vzbudilo, zjistilo, že maminka někam zmizela, v pelíšku nebyla, u misky nebyla, v boudičce nebyla. Tak se kotě rozhlédlo po zahradě a zjistilo, že ani na zahradě není. Cupitalo se podívat před domeček a co tam nevidí, pytlák!! 'Určitě maminku unesl', pomyslelo si kotě, 'musím rychle pryč nebo mě taky unese.' A tak běželo a běželo, vyběhlo ven z rodné zahrádky, ven z vesničky a utíkalo do převelikého města, které ani neznalo. Není taky divu, že se ztratilo. On je to totiž rozdíl, z poklidné vesničky kam auto nezavítá, do velkoměsta. Kluci, co právě vyšli z budovi školy, se jí smáli a říkali: 'Hele! Malý kotě! Ustřihneme mu ouška.' Jeden kodonce vytáhl nůžky a ty uši jí doopravdy ustřihnul. Chudinka kotátko plakalo. Uteklo se před kluky schovat, ale ouška bolely. A bez uší nemohlo slyšet auto, co zrovna kolem projíždělo, a tak málem koťátko přejelo. Schytal to pouze ocácek. Naštěstí jí neupadl, ale vypadal, jako slisovaný. Chudinka kotě už toho mělo dost. Přejetý ocas, ustřihlé uši, to si přece nezasloužilo! 
Týdny ubíhaly a z kotěte se stala kočka. Ale byla tak pohublá, že se to ani popsat nedalo. Vždyt jídlo jí nikdo nedal, vždyt víte jak jsou lidi bezcitní. A tak když kočka porodila jedno krásné koťátko, vydala se s ním na cestu za novým domovem. Dlouho chodili, a už měli tlapky celé dolámané. Z každého obydlí, když u jehož vrátek zamňoukali, je lidé vyhodili. Když tu jednou měli štěstí. Zamňoukali u vrátek jedné staré, hodné paní, která se jich ujala. Nakrmila je, vykoupala obstarala a nechala si je. Velkou kočku pojmenovala Čičína a její kotě pojmenovala Malá. Čičína jí byla hrozně moc vděčná, po tom všem čím si prošla, ale malá se staré babičky trochu bála, protože jí její maminka Čičína vyprávěla svůj příběh, a tak se nechtěla k člověku ani přiblížit.
Ale nakonec se nechala i pohladit, začala mít babičku ráda, a dokonce jí i důvěřovala. A tak si na sebe všichni zvykli a stará babička tam už není sama.

 

Přidáno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Profilová fotografie None None

Rea

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?