Příběh malého Diorka

8. ledna 2012

Rozhodli jsme se s páníčkou Vám popsat můj zatím krátký životní příběh, který má i varovat ostatní před "chovatelskými stanicemi". Doufáme, že třeba i pomůže ostatním pejsánkům.

 

 

Začalo to tím, že moje páníčka sháněla štěňátko Maltézáčka, které bude menšího vzrůstu. Našla málo inzerátů a když nějaký našla, pejsek už byl zadaný. Až 9.12.2011 brouzdala po internetu a našla inzerát, v inzerátu stálo: "Štěňátka maltézského psíka, která budou menšího vzrůstu, zdravá, odčervená."

 

Ihned se s paní spojila a zavolala ji. Paní byla do telefonu hrozně příjemná, řekla, že jsou volní ještě 3 pejsánci. Páníčka neváhala a řekla, že si jednoho zabírá a že ihned v pondělí si pro něj přijede. Vše probíhalo v pořádku, v sobotu si ještě psali informace s tím, že si v pondělí mají přijet k matce té paní, že jsou štěňátka u ní.

 

Nastalo pondělí a páníčka přijeli k té paní. Bohužel zabloudili a museli té paní volat, byla do telefonu nepříjemná a ještě jim do telefonu vyčetla, že nemají GPS! Cestu tedy nějak našli, a když přijeli před barák, zděsili se! Rozpadlá barabizna, všude smrad a špína. Ale páníčce to nedalo a šla dovnitř.

 

Uvnitř ji čekal další šok. Nejen že paní byla nepříjemná, ale to, v jakém stavu jsme všichni byli, ji zarazilo. Někteří jen tak pobíhali, jiní byli zavření v nějaké ohradě a hrozně štěkali, všude bylo načuráno a my v tom lítali. Paní ji dala na výběr ze tří štěňátek s tím, že jsem nejmenší. Páníčka si mě pochovala a hned věděla, že jsem já ten vyvolený.

 

I když její tatík říkal, že ať si žádné nebere, že jedou domů. Ona si prosadila svou a už mě nepustila. Paní ji dala očkovací průkaz, ale jelikož páníčka pospíchali z toho "bordelu" pryč, rychle se koukla, zaplatila a jeli jsme. V autě si ovšem páníčka všimla, že mi v kožíšku lezou nějací brouci, ale mávla nad tím rukou s tím, že mě ihned doma vykoupe.

 

Když jsme přijeli domů, ihned mě vykoupala a odnesla do pokoje. Čekal mě krásně nachystaný pokoj v něm jsem měl svůj pelíšek, svoje deky, mističky s jídlem a pitím, plno hraček. Celý večer jsme si s páníčkou hráli a pak jsem ulehl do pelíšku a celou noc spinkal jako miminko. Druhý den páníčka nešla do školy a zůstala se mnou doma s tím, že raději půjdeme na veterinu a ještě mi koupí nějaké věci.

 

Šli jsme tedy na veterinu, kde mě hodný pan doktor prohlídl a páníčka mu pověděla o mých návštěvnících v kožíšku. Pan doktor řekl, že to byly blechy a raději mi dal pipetku, ovšem si pan doktor všiml ještě nafouklého bříška, ale řekl, že je to asi z papání, že to bude v pořádku.

 

Celý den jsme si opět s páníčkou hráli, až navečer si páníčka všimla, že mám obrovské bříško a při doteku brečím, běžela se mnou ihned na veterinu. Pan doktor říkal, že se mu to vůbec nelíbí a dal mi injekce a gel do pusinky. Šli jsme domů a já šel odpočívat. Večer, když jsem šel na záchod, páníčku čekal obrovský šok, nejen, že jsem měl návštěvníky v kožíšku, ale také v bříšku - škrkavky.

 

Bylo to hrozné pro oba, jak pro mne, tak pro mou páníčku. Celou noc byla se mnou vzhůru a opatrovala mě, vzala si mě k sobě do postýlky. Druhý den se o mne páníčka ve škole strachovala. Až když jsme šli k panu doktorovi na kontrolu, zjistili jsme, že v očkovacím průkazu mám napsané očkování, ale bez veterinárního razítka, tudíž jsem žádné nedostal a bylo vymyšlené.

 

Pan doktor řekl, že jsem řádně zanedbaný díky tomu, že jsem od narození nedostal ani jedno očkování, co jsem měl! Měl jsem prý štěstí, že mě páníčka vzala ihned na veterinu, jinak jsem nemusel přežít. Od té doby je to jeden velký kolotoč, dostávám injekce, očkování, odčervovací tabletky, pasty a stále nemám vyhráno.

 

Když páníčka informovala paní o mém problému, řekla jí, že mě mají přivést a vrátí ji peníze. Ale jelikož ji páníčka napsala, že to nepřipadá v úvahu, že by mě nikdy nevrátila do takového místa, kde jsem žil, paní ji řekla, že není co řešit! I když už jsem stál páníčku mnoho peněz a trápení, vím, že je ráda, že alespoň mě zachránila a já doufám, že oba moji brášci našli hodné rodiny a jsou v pořádku!

 

Nyní jsem na dietě a čekám, jak bude dál. Jsem rád, že jsem se dostal do rodiny, kde pro ně něco znamenám, a neznamenám jen kšeft. Je mi líto pejsků, kteří tam zůstali! Je hrozné, co lidi pro peníze dělají! Vyčtou Vám, že nemáte GPS, ale sami nemají kliku u dveří! Tímto příběhem, chceme všem lidem, kteří se chystají si pořídit štěňátko, poradit.

 

Než si nějaké štěňátko vezmete, vemte si jej jen o lidí, kteří mají o pejsánka opravdu zájem. Dále si zkotrolujte očkovací průkaz, zda-li jsou v něm razítka od veterináře! Snad se najde více pejsků, kteří budou mít stejné štěstí jako já!

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?