Příběh oslí, psí, mopsí a taky hodně člověčí

30. ledna 2017

Nejsem žádný spisovatel, tak asi začnu trochu zbytečně zeširoka… Byly jednou dvě kamarádky…takový ty, (jak se říká), „na život a na smrt“. Všechno si říkaly, trávily spolu spoustu času a byly to zkrátka městský holky. Jedna z nich pracovala v reklamní agentuře a druhá vlastnila kavárnu.

Obě byly pracovně hodně vytížené, a jak už jsem napsala, žily městským životem…kavárny, večírky, vernisáže…a tak. A pak té jedné z nich, (jak to jinak napsat), zasáhl do života osud. Jejího desetiletého syna porazilo auto a bylo to dost blbý...a tak všeho nechala a byla se svým dítětem a věřila, že všechno bude zase dobrý. Její kamarádka jí v těchto zlých časech neopustila…naopak s ní strávila v nemocnici i Štědrý den. Synek se jakž takž zotavil a najednou si začal přát psa, a to konkrétně mopse. Bylo to ještě před tím než mohl odejít z nemocnice a jeho maminka věděla, že stráví ještě dva měsíce v lázních a pak se uvidí co bude… a tak mu vysvětlila, že toho pejska teď mít nemůže. Kamarádka ji v tom podpořila, byla stejného názoru.


A život si zase plynul dál. A co se nestalo…té druhé taky osud do života zasáhl. Byla to ta zlá nemoc (rakovina). Najednou si obě byly ještě blíž, ale té nemocné bylo smutno, žila totiž sama, scházela jí práce a i když se s tou potvorou nemocí statečně poprala, něco jí chybělo. Vzala si tedy fenku z útulku, pojmenovala ji Sunny a naprosto změnila svůj životní styl. Začala chodit na dlouhé procházky do přírody, stala se z ní náruživá turistka a velmi vzrostl její zájem o zvířata všeho druhu. Prostě obrátila svůj život naruby a najednou si zcela nečekaně pořídila osličku, které dala jméno Amálka. Všichni kolem byli v šoku, (podotýkám, že bydlela v Praze), mysleli si, že jí lidově řečeno hráblo. Chyba lávky, nehráblo, naopak. Přesně věděla co dělá a na názory druhých nedbala. Umístila Amálku v hřebčíně nedaleko od Prahy, hojně ji navštěvovala a začala si hledat bydlení mimo město, aby k Amálce měla blíž.

 

To se jí podařilo a tak se Sunny přestěhovala do stejného místa, kde žila Amálka. Ale to jí nestačilo…myslela totiž na svou kamarádku a jejího nemocného synka, který si kdysi přál mopsíka…no a tak nelenila a zajela se podívat na statek, kde se narodila Amálka a ke svému úžasu zjistila, že mopsička majitelů statku nedávno porodila a zbyl tam jeden mopsík, kterého nikdo nechtěl. No a pak už šlo všechno ráz na ráz. Zavolala synkovi své kamarádky, ten se jel na statek podívat, okamžitě se do pejska zamiloval, zanedlouho si ho přivezl domů a vymyslel mu jméno Šikula. Jeho rodiče z toho nového přírůstku nejdřív nebyli moc nadšení, neměli s pejsky žádné zkušenosti, oba pracovali a tak se báli, že to bude komplikace. Nebyla….Šikula je členem naší rodiny už skoro sedm let, všichni ho milujeme a už si bez něj náš život nedovedeme představit.

 

Tento příběh jsem napsala na památku své přítelkyně, která už bohužel není mezi námi, ale za svůj život dokázala neuvěřitelné věci…Po Amálce pojmenovala neziskovou organizaci starající se o lidi s onkologickým postižením, kterou během své nemoci založila a která velmi dobře funguje dodnes.

 

Svůj život dokázala naplnit navzdory všem nástrahám. S Amálkou a Sunny podnikla několik cest, kdy pospolu putovali po Českém kraji, spali pod širákem a seznamovali se s lidmi. Díky jsem zažila neuvěřitelnou noc na zbořenině hradu Dívčí kámen, jehož správkyně také vlastnila oslíka a půjčovala mojí kamarádce maringotku, kde jsem se mohla blíže poznat s oslíky a také se naučit je vodit, což mi teda ze začátku moc nešlo, ale potom se to spravilo a já mám dodnes krásné vzpomínky.

 

Tak to je asi všechno, dlouho jsem váhala, jestli mám něco napsat, ale nedalo mi to…..

 

Uděleno: 120 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?