Příběh pro kočky "Dárečky duchům"

26. října 2013

Naše Týnka je opravdu zvláštní. Nebo možná není. Od mala prostě vykazuje známky velmi vnímavé kočky, dokonce tolik, že je to možná chvílemi i dost nad rámec. A kočky prý tohle běžně dělají.

Už jako malé kotě s oblibou odpočívala na místech, kde se její energie měla možnost dost uplatnit. Při rýmách na hrudníku, při bolestech kloubů, kterými trpí hlavně manžel, právě na rukou či na klíně a tak bychom mohli pokračovat. Vždycky to zabralo. Bylo prostě po bolestech.

Máme ducha v kuchyni. To jsem tedy usoudila z jejího chování, aniž bych někdy něco cítila či dokonce viděla. Týnka se postarala o toto zjištění naprosto sama. Občas přiběhne do obýváku, prudce zabrzdí u vchodu do kuchyně a stojí. To by nebylo až tak zvláštní, kdyby takhle nestávala dlouhé minuty, navíc zcela naježená. Nic nedělá, občas jsem ji sice viděla na cosi zasyčet, ale jinak prostě nehybně stojí a kožíšek u toho má jak chlupatou kouli. Prostě tam něco vidí.

Ví, že se bojím tmy. Tak mě poctivě doprovází na záchod nebo do koupelny, abych se nebála. Je zlaťoučká, jak se tak o mě stará, miluji ji za to. Jen by si mohla odpustit to občasné vybafnutí. Najednou se vynoří a já jsem blízko infarktu. Nevím, zda z toho má legraci, smích jsem zatím nezaznamenala, ale proč by to jinak dělala?

Možná máme ducha právě i v té koupelně. To vím podle toho, jak se upřeně dívá do jednoho rohu a dělá to prakticky vždy, když tam jsme spolu. Na co by jinak tak upřeně hleděla? Určitě je tam taky duch. Nebo je to možná ten samý, co je v kuchyni a jen se přemísťuje. To nakonec duchové i umí.

Týnka má prostě vybudovaný ten její šestý smysl dokonale. Ví, že přijde návštěva, ví, kdy se vracíme domů, ví, kdy se doma bude podávat jídlo, ví prostě všechno.

Mám ráda halloween. Ne proto, že bych měla nějak zvlášť v lásce kontinent, kde tenhle svátek vznikl. Líbí se mi to, co je kolem. Strašidla, masky, koledování. Ale hlavně, ty krásné, vyřezávané dýně, které budí často respekt a které k tomu podzimu už tak nějak patří.

Jednu jsem si pořídila. Chtěla jsem si to vyzkoušet. Výroba úžasného strašidla z dýně dopadla dokonale a co víc, svíčka uvnitř mě naplňovala zvláštním pocitem tajemna a klidu. Krása, říkám si.

Podívat se přišla, jak jinak, i Týnka. Dlouze se na to osvícené strašidýlko podívala a pak si k němu dokonce i lehla. Měla jsem radost. Týnka tak dala najevo, že se jí líbí, že jsem prostě dobrá.

Když se Týnka vrací z venku domů, vím o ní. Hlavně proto, že prostě přichází pozdravit. Je nejen vnímavá, ale i slušně vychovaná. Teď to ale bylo jinak. Týnka odešla ven a pak jsem si prostě najednou všimla, jak se tulí k té vyřezané dýni. Měla ji raději jak mě!

Vrchol jejího činění nastal ve chvíli, kdy jsem u dýně našla myš! Prostě jí donesla dárek! To je přece moje výsada! Já je chodím trpělivě pohřbívat! Ale dýně? Ta se přece ani nehne. Ani nezařve leknutím, ani Týnce nevynadá, že jí nosí zrovna tohle, když může donést třeba kytku.

Týnka tedy duchy nejen vidí, ale zároveň je i miluje. Divné zjištění. U dýně jsem našla celkem myši čtyři. Jednou dokonce i dvě najednou. To mě se nikdy nestalo. Tolik mi jich nedonesla.

Asi bych si tedy měla sáhnout do svědomí. Možná jí vadí to ječení. Chce určitě slyšet pochvalu, tak tedy půjdu do sebe a budu dělat hodné strašidlo. Mám je konec konců ráda a vždy mít budu. Týnku ještě víc. Čili rozhodnuto.

Díky halloweenu tedy vím, že strašidla vůbec nejsou špatná a že chválu je třeba rozdávat i tehdy, když si to nemyslíte. Záleží totiž na úhlu pohledu.

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?