Příběh s číslem 100 - Jak Bigoušek našel modrý drahokam

12. února 2012

Tento příběh je už ze všech příběhů, které jsem napsala na miciny, hafíky i koníčky stý, takže jsem se rozhodla, že ho napíšu o mém kocourkovi Bigouškovi a jeho lásce Ájince. Takže je to tak trochu valentýnská pohádka :)

 

 

JAK BIGOUŠEK NAŠEL MODRÝ DRAHOKAM
Bylo jednou jedno kočičí království a v něm vládla královna Micka. Ač byla celkem mladá, měla už tři dospělé děti a dvě vnoučata. Její nejstarší syn, princ Martin byl udatný rytíř a bojovník a tak už doma moc času nestrávil. Ne že by byl pořád v nějakém boji, ale rád chodil do přírody, kde trávil většinu času.

 

Dvě mladší princezny, Sisi a Milky byly už taky dospělé a Sisi trávila většinu času doma. Byla velmi statečná i šikovná, ale přesto ráda zůstávala doma. Zato Milky byla stejně jako Martin často pryč. Pak tu byl také královnin nevlastní vnuk Ignác. Byl už sice skoro dospělý, ale přesto byl pořád takové trdlo.

 

A nesmíme zapomenout na nejmladšího člena kočičí královské rodiny, prince Bigieho. Bigie byl velmi krásný mladá princ, za kterého by se ráda provdala spousta kočiček. Hodně kočičích princezen na něj myslelo. Jeho matka, princezna Milky se měla brzy provdat za prince Matyáše. Tak se měla stát královnou v jiném kočičím kráslovství. A tak se Bigie jednoho dne rozhodl, že odejde ze zámku a půjde si najít nevěstu.

 

Jenže se brzy před odchodem dozvěděl o pokladu, který je podle staré legendy ukrytý v diamantové hoře. A tak si Bigie řekl, že odloží hledání nevěsty a vydá se za pokladem. A tak se rychle sbalil, rozloučil se s rodinou a odešel. Věděl už, kde se diamantová hora nachází a tak mu cesta netrvala tak dlouho. Když už šel několik dní, najednou se na obzoru něco rozsvítilo a před ním se objevila diamantová hora.

 

Bigie se zaradoval, že už bude u cíle. Cesta ale trvala ještě několik dní, protože hora byla daleko. Po několika dnech se mladý princ konečně dostal až k hoře. Přikryl si oči tlapkou, protože diamanty zářily na slunci. Když se v tom jasu trochu rozkoukal, spatřil v kameni před sebou malý otvor. Nasoukal se do něj a ocitl se v malé chodbičce ozářené blýskavými diamanty. Bigie si jich ale nevšímal, vycítil, že pravý poklad ho teprve čeká.

 

Šel spoustou chodeb i chodbiček, komůrek i po schodech. Nakonec se mu zdálo, jako by se ocitl v nčím domě. Otočil se a chvíli šel po zadu. Do někoho narazil. "Co tu děláš?!" zahřímal čísi hlas a Bigie strnul. Otičil se a spatřil nějakého neznámého kocoura. "K pokladu se nikdy nedostaneš! Je mnou pečlivě střežen. Zmiz odsud!" říkal ten neznámý rozzloběně. Bigie ale na nic nečekal a skočil po něm.

 

Strhla se pranice. Ač byl Bigie velmi mladý, byl mrštný a tak vyhrával. Nakonec vyšel ze rvačky jako vítěz. "Vyhrál jsi. Zvítězil jsi nad kočičím čarodějem," ozvalo se za ním a najednou byl Bigie v komůrce sám. ,,Páni, tak to byl kočičí čaroděj. To bych tedy rád věděl, jaký poklad objevím," pomyslel si Bigie a vydal se dál.

 

Prošel spoustou chodbiček a najednou ho oslepila silná záře. Když se rozkoukal, uviděl, že se nachází v malé místnosti obložené zlatem, ve které se povalovaly zlaté a stříbrné mince a diamanty. Uprostřed stála dřevěná truhla. Bigie si nevšímal ničeho jiného, než té dřevěné truhličky. Místo očekávaného zlata byla v truhlici (Bigie tomu ani nemohl uvěřit) krásná kočička.

 

"Děkuju ti za záchranu. Čaroděj, kterého jsi přemohl mě uvěznil, když jsem přišla do diamantové hory. Nebyla jsem celou dobu zavřená, až dnes se čeroděj rozhodl, že se mě zbaví a zamknul mě do truhly," řekla kráska dosud překvapenému Bigiemu. Potom dodala: "Jsem proncezna Ája." Bigie jí jako omámený podal tlapku, Ájinka mu ji stiskla a vystoupila z truhlice.

 

Potom dala Bigiemu pusu na čumáček, Bigie ji šťastně objal a pak oba zamířili k východu. Šli několik dní a poté dorazili do paláce, kde žil Bigie a celá jeho rodina. Všichni se vyhrnuli před zámek a podívali se na bigieho a Áju. Bigie promluvil: ,,V diamantové hoře jsem našel spoustu diamantů a zlata, ale také tuto krásnou dámu, princeznu Áju."

 

Všichni propukli v jásot a odvedli oba příchozí do zámku. Zanedlouho se konala svatba a po ní i slavnostní korunovace. Micka sundala ze své hlavy korunu a položila ji na hlavu Bigiemu. Řekla, že Bigie bude pro kočičí království nejlepším králem. Šťastný Bigie potom odešel s Ájou do zámku kde společně vládli kočičímu kráslovství.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Profilová fotografie None None

~~~

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?