Příhody kočičky Patti XXIII. - výlet

25. prosince 2011

Pattiina panička nachystala všechny věci, které potřebovala s sebou na výlet a složila je do bytohu. "Zítra dopoledne vyrazíme," řekla Patti ještě před spaním. Patti nevěděla, co panička říká, ale znělo to slibně.

 

 

Ráno, když se panička nasnídala a nakrmila Patti, popadla přenosnou tašku na kočky, svůj batoh, obula se, dala Patti na vodítko a vyrazily. Patti se rázem ocitla v místech, na kterých nikdy nebyla, ale byla krásná. Patti pořád všechno kolem očichávala a tak jí panička házela pamlsky, aby ji následovala.

 

Panička šla se svou kočičkou dál. Patti chodila statečně za paničkou, ale už začínala mít hlad. Panička jí pověděla, že se zastaví u jezera a tam dostane jídlo. Patti teda šla za paničkou dál a těšila se, že si odpočine.

 

Konečně se před nimy objevila hladina jezera. Patti sešla s paničkou dolů k vodě a tam se usadily na velkém kameni. Panička vytáhla mističku a začala do ní sypat kočičí granule. Patti mezitím došla na okraj jezera a napila se vody. Potom se najedla granulí a přitom sledovala svůj odraz v jezeře.

 

Najednou uviděla, jak v jezeru plavou malé rybičky. Některé připluly až ke břehu. patti hrábla tlapkou do vody, ale rybičky byly rychlejší. Patti si tedy pomyslela, že je nechá být.

 

K Patti se sklonila panička a přitom jí klobou upadl z hlavy přímo na okraj jezera. Rychle ho zvedla, aby jí neodplul anebo aby Patti nenapadlo po něm vztáhnout tlapku a tím by ho odpálkovala daleko od břehu. Svoji kočku znala dobře. potom se však zvedl malý větřík a paniččin lehký klobou přistál kus od břehu jezera na vodě. Panička na něj nedosáhla a žádný klacek, kterým by na něj dosáhla nebyl k dispozici.

 

Patti dostala nápad. Poznala, že panička chce dostat klobou zpátky. Tlapkou na něj nedosáhla, to bylo jisté. Má pro něj snad skočit? Ne, to raději ne... Potom si Patti vzpomněla, že dokázala utéct sousedovic provi. Dokázala se dostat z útulku domů. dokázala dopadnout zloděje. dokázala se spřátelit s rysím mládětem. Proč by nedokázala skočit do vody a odpálit klobou směrem ke břehu?

 

Patti byla moc chyrá a vnímavá a dokázala celkem cokolikv. Proto opatrně spočila jednu tkapku ve vodě. Potom tam vkročila celá a doplavala až ke klobouku. Ten odsunula ke břehu až k paničce. potom ještě kousek plavala a dokonce pod vodou ulovila i rybičku.

 

Když vylezla, panička ji osušila. Patti se ani nedivila, že se vody nebojí. Jakoby to cítila v krvi. A taky že ano! Pattiina maminka byla kříženka turecké van a kočky domácí. Patti proto voda nevadila. Potom panička i Patti ještě chvilku seděly u jezera přitisknuté k sobě a potom zase vyrazily dál.


Pokračování příště...

 

 

 

Přidáno: 64 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Profilová fotografie None None

~~~

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?