Přilož ruku k dílu! Útulky pro koně a jak jim pomoci.

10. března 2017

„Jsem starý … na mé místo přišel mladší…“. „Jsem zlý … na mé místo nastoupil hodnější…“. „Jsem zanedbaný … nikdo se o mě nestará…“. Takových a mnoho jiných koňských příběhů se odehrává v dnešním světě plném touhy po lepším, výkonnějším a hezčím. Mnoho koní je ponecháno osudu a bez pomoci svých pánů. Ale existují lidé, kteří vezmou tyto koně pod svá ochranná křídla a pomohou jim vstoupit do nového a lepšího života. Koňské útulky se snaží dělat svět lepším místem pro zvířata. Jak jim můžeme pomoci?

Zasloužím si hezký důchod

Koňské útulky jsou většinou neziskové organizace, kde vypomáhají lidé dobrovolně. Zapojit se může každý, kdo má zájem pomoci těmto krásným zvířatům najít důvěru v lidi a také milující domov. Stačí mít dvě ruce a chuť do práce. Do útulků se dostávají koně všech typů. Důvodů pro jejich umístění či odebrání z původního domova může být několik. Jsou útulky, které se zaměřují na koně v důchodovém věku, na koně po sportovním či jiném zranění, kteří nemohou být dále využíváni ve sportu. Majitelé mohou takovým zvířatům zajistit důstojný důchod formou placeného ustájení v některém z koňských útulků-domovů důchodců. Údaje a kontaktní telefony k jednotlivým organizacím lze vyhledat na internetu. Stačí se spojit s odpovědnou osobou a domluvit se na spolupráci. Potřeba pomoci neplatí jen pro zvířata, ale také pro opravu ohrad, zajištěním sena a slámy a veškerého ostatního krmení a veterinární popř. i podkovářské a kopytářské péče.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Nakrm mě a netrestej

Další možností pro umístění koní jsou „záchytné nebo záchranné stanice“. U nás v České republice jich není mnoho. Právě proto bychom si měli vážit lidí, kteří této činnosti věnují svůj volný čas. Ne vždy je to až tak jednoduché, jak se může zdát. Do záchranných stanic se dostávají koně především odebraní z nevhodných a nedostačujících podmínek, koně podvyživení, týraní nebo osiřelí (např. po úmrtí majitele). Takováto zvířata potřebují hlavně veterinární péči a zajištění krmení. Důležité je ukázat jim, že se jim nic nestane a nikdo jim neublíží. Mnohdy se může stát, že koně, kteří jsou odebraní z nevhodných podmínek z důvodu týrání, jsou vůči lidem odmítaví, dominantní až zlí. Je nutné s nimi pracovat postupně a v klidu. Dobrovolníci mohou zajistit např. krmení, rehabilitační procházky nebo pomoc s ošetřováním. Častější medializací na internetu se o tomto problému dozvídá více lidí, kteří jsou ochotni pomoci nebo rovnou nabídnou koním nové domovy.

Pokud byste i vy rádi pomohli, ale nacházíte se od těchto stanic daleko, můžete pomoci i finančně. Stačí zaslat malý obnos na daný veřejný účet organizace. Lze také poslat poštou potřebné vybavení, ohlávky, čištění nebo i krmení. Pro některé z nás je částka 100 Kč zanedbatelná, ale pro strádající zvířata může být velmi užitečná. Stejně tak jako jedno odpoledne strávené pomocí při zlepšení jejich života.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?