Princezna

2. března 2013

Když jsem byla ještě malá holčička, chtěla jsem (jako mnohé) být princeznou.. a nebo se alespoň s nějakou opravdovou princeznou potkat.. vidět ji. Já vím, namítnete, že pohádky jsou plné princezen. Ale já toužila po nějaké živé, opravdové.

 

 

Přání se neplní ihned, ale někdy přece a tak i to moje se splnilo více než po půlstoletí. Potkala jsem princeznu. Neměla dlouhé zlaté vlasy ani krásné šaty, ale byla nádherná. Měla krásné veliké smaragdově zelené oči, plachý pohled , štíhlé tělo elegantní vystupování... A k tomu hebounký sametový kožíšek, maličké hebounké tlapky a krásné jméno Gimlinka.

 

Ale od začátku. Měla jsem doma dva kočičí výrostky – dvoučlennou demoliční četu a na krku stěhování, když jsem se dověděla, že malá kočička nutně potřebuje nový domov. Odepsala jsem tenkrát, že až se přestěhuji, ráda ji uvítám. Ale spěchalo to a já jsem po chvíli váhání souhlasila. A tak jsem prvně uviděla svoji princeznu. Přijela tenkrát v doprovodu dvou paní celá vyděšená z neznáma.

 

Oči doširoka otevřené a připravená se okamžitě schovat kamkoliv. Ale i v té vypjaté situaci přijala pohoštění, které jsem pro ni připravila. Pak se usadila na stolku v kuchyni a čekala co bude dál. Když paní odešly, zmizela i ona. Viděla jsem špičku jejího ocásku pod svojí válendou a kocouří kluky jsem tu noc nechala v dílně. Do mističky jsem připravila pozdní večeři, do druhé vodu a šla spát. Ráno byly mističky umyté a když jsem vstávala, mihnul se pokojem stín. Nespěchala jsem.

 

Trvalo hezkých pár dnů než se přestala skrývat. Nejprve se chtěla seznámit s kočičáky, ale Jimm i Nick se moc kamarádit nechtěli. Přijala to s noblesou a pak konečně dovolila i mně, abych se dotkla jejího kožíšku. Svoji důvěru mi dávala po troškách a já byla šťastná za každý krůček k přátelství, protože to maličké mourátko v sobě mělo něco zvláštního a krásného. Ještě než došlo ke stěhování, odhodila ostych a se samozřejmostí sobě vlastní se rozhodla být mojí parťačkou.

 

A tak jsme spolu zvládly neradostné stěhování, kdy jsem sice mohla obývat přízemí svého bývalého domu, ale bez zvířat!! A tak kocourkové bydleli tajně ve sklepě a malá princezna se mnou v pokoji..a když se blížila nová majitelka, tak v přepravce pod spacákem. Nevím, jestli nás tak sblížila tahle konspirace, ale Gimlí se stala ze své vůle mojí kamarádkou. Jasno si udělala sama i ve vztahu s mými kočičáky. S poněkud potřeštěným Jimmískem pořádali závody na půdě i po domě.

 

Dokázali spolu vymýšlet neuvěřitelné lotroviny. S klidným a tak trochu líným Nickem zase uléhala ke spánku a sedávali spolu na okně a sledovali dění kolem.
V novém domě se rychle zabydlela. Sama si určila „svoje“ místa na okně, na televizi a na topení. Často mi připadalo, že než někde usedne a nebo ulehne, dá si záležet, aby vypadala dobře.. a to se jí dařilo. Byla krásná a něžná. Kdykoliv jsem si sedla k práci, přistály mi její maličké tlapky na klíně a čumáček se dotkl tváře, aby mi připomněla, že si přeje na své místečko za mojí vestou.

 

Večer, když jsem šla spát, přicházela a se samozřejmostí sobě vlastní ulehla na můj polštář a předla a předla.. to bylo krásné usínání. Jediné, co mě na mojí maličké princezně děsilo, byla její touha objevovat svět venku. Kocourkové si zvykli, že ven chodí jen ráno na chvilku a na zapískání se vrací. Gimlinku jsem se pouštět s nimi bála. I tak se jí dvakrát podařilo proklouznout.. ale vrátila se.

 

Dávala jsem pozor, aby se její výlety neopakovaly a vypadalo to, že si zvykla. Řádila s Jimmískem na půdním hřišti jako malé tornádo, aby se večer přišla proměnit v moji sametovou princeznu. Až jednou jsem ji k večeři volala marně. Nebyla k nalezení v domě ani na půdě.. nebyla ani na zahradě. Našla jsem ji až brzy ráno. Bohužel na silnici kousek od našeho domu, kde ji srazilo auto.
Později jsem našla pod krovy malou skulinu, kudy se asi její štíhlé tělíčko protáhlo. Moje setkání s princeznou bylo sice krátké, ale nezapomenutelné.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?