Princezna Iberika

23. února 2011

Za devatero horami a devatero řekami se tyčila vysoká kamenná věž. Ta věž byla tak vysoká, že se její vrcholek téměř ztrácel v oblacích. Věž měla jedno okno, ze kterého psi dole v údolí občas slýchávali žalostné kňučení. Po večerech se o té věži vyprávěly příběhy.

Že ve věži žije zakletá princezna Iberika, která marně čeká na svého osvoboditele, který ji probudí z věčného spánku. Povídalo se, že Iberika je nejkrásnější fenkou široko daleko, že ji tam zavřel její nápadník, kterého odmítla, nebo že ve věži straší. Stejné příběhy slýchával za svých štěněcích let i pejsek Xandy. Vždy večer, než usnul, zavřel oči a krásnou Iberiku si představoval. Umínil si, že až bude plnoletý, Iberiku vysvobodí. A jak si umínil, tak se také stalo. Hned jak odrostl, sbalil si svých pět buřtíků a odešel na vrcholek kopce, na němž věž stála. Když dorazil ke dveřím věže, musel si cestu proklestit přes ostré trní, které všude okolo narostlo. Avšak k jeho nemalé radosti dveře nebyly zamčené, nýbrž zcela ztrouchnivělé. Xandy se zaradoval, a jedním kopnutím dveře vylomil. Vyběhl po točitých schodech nahoru a vešel do prostorné komnaty. U okna byl pelíšek a v něm ležela nejkrásnější fenka, jakou kdy Xandy v životě spatřil. Ležela pod hedvábným baldachýnem a pravidelně oddychovala. Xandy ihned věděl co udělat. Přiskočil k pelíšku a Iberice jemně olízl čeníše. Nejdřív se nic nedělo, ale potom se Iberika otevřela své velké oči, hluboké jako studánky. Usmála se na Xandyho, vstala, vyklonila se z okna a zhluboka se nadechla svěžího vzduchu. Xandy nemeškal a Iberiku si odvedl s sebou do údolí. Svatba byla veliká a stoly se prohýbali pod nejchutnějšími lahůdkami. Veselili se tři dny a tři noci a jestli neumřeli, tak tam žijí dodnes.

 

Přidáno 54 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?