Přístup některých provozovatelů kočičích útulků

20. ledna 2012

Sháním koťátko kocourka. V době, kdy jsou útulky přeplněné, jsem se setkala ve dvou případech s takovým přístupem, že se nemohu vzpamatovat.

 

 

1) Srdcem pro kočky: Paní jsem skoro nestačila říct, že bych měla zájem o kocourka Ájíka, ona mě dál vůbec nepustila ke slovu, jen mi udělala přednášku, jak si dovolím volat v tuto hodinu (přestože na svých stránkách nemá uvedený čas na volání), že chce mít svůj klid atd.

 

Čekala jsem, že druhý den třeba zavolá nebo napíše, a bude se zajímat, jestli by kocourka mohla umístit. Místo toho mi napsala mail s odkazem na "Zásady používání telefonu". Na to jsem ji odepsala, že toto je trapné. Takže mi celý tento článek ručně opsala do mailu.

 

Přesto všechno jsem jí napsala mail o mě, o tom do jakého prostředí by se Ájík dostal, na to vůbec neodpověděla. Kdyby setinu času, který věnovala psaní blábolů, věnovala umístění Ájíka, mohl být třeba už dnes v láskyplném domově.

 

Ještě jedna podivná zkušenost. Chtěla jsem si vzít ještě dnes kocourka z jistého depozitu na Praze 4. Paní mi řekla, že nemá čas, musí se věnovat přípravě na zítřejší výstavu, ať přijedu zítra tam. Nabídla jsem jí, že přijedu kdykoliv do pár minut po zavolání, že když si kocourka dnes vezmu, bude mít zítra o jednu starost méně. Odmítla.

 

Tak mě napadá. Jde opravdu všem jen o dobro kočiček? Nebo je v tom něco jiného? Naštěstí, ve většině útulků nebo depozitů, kam jsem se volala (bylo jich asi 40) byli majitelé velice vstřícní a snažili se mi pomoct i odkazy na svoje známé. Škoda, že těmto lidem kazí pověst těch pár "podivných".

 

 

 

Přidáno: 38 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?