Problémy s kočkou

15. června 2015

Před několika lety proběhla v televizi série pořadů, zabývající se problémovým chováním psů. Zkušený cvičitel zde majitelům psa radil a názorně ukazoval, jak se zbavit nežádoucího chování jejich zvířete. Nyní nadešel čas i pro kočky. Tvrdí snad někdo, že kočky nejde cvičit, vychovat či převychovat? Sledujte „Pekelnou kočku“.

Pekelná kočka

Vaše kočka vám demoluje byt a při každém otevření dveří se snaží uniknout? Nebo vás naprosto nevypočitatelně napadá a bolestivě zraňuje, třeba i ve spánku? Anebo se strachy tiskne pod skříní ke stěně, ačkoli vy byste se s ní chtěli pomazlit? Potom si možná myslíte, že máte doma „pekelnou kočku“, protože už jste vyzkoušeli skoro vše bez kýžené změny.

 

Poznej svou kočku

Kočka se nezačne chovat problémově pro nic za nic. Je dobré si o pořizovaném plemeni kočky něco zjistit. Například Sfinx potřebuje pohyb ve výšce a neustálou mentální stimulaci, jinak se začne nudit a tím si zaděláváte na problémy. Také je dobré si „nastudovat“ něco o kočičím chování a o historii konkrétní kočky, pokud si k sobě berete kočku již dospělou. Dejte si tu práci a svou kočku po nějaký čas sledujte. Co dělá, co je jí příjemné a co ne. Potřebuje více prostoru? Pohybuje se raději ve výšce, nebo při zemi? Jak je jí příjemný váš styl hlazení apod.

 

Problém s kočkou, nebo s majitelem?

Ve většině případů se ukáže, že kočka svým chováním pouze odráží chování a emoce svých majitelů, nebo na ně reaguje. Když majitelé změní svůj pohled na kočku a na její potřeby, problém postupně vymizí. Kočky jsou velice citlivé na prostředí, v němž žijí. Mnohdy stačí jen přidělat na zeď pár poliček, vyměnit nevyhovující záchod, či pořídit čističku vzduchu.

 

Kočičí odborník

Pokud kočku doma vážně chcete, je dobré stát se kočičím odborníkem. Když víte, co dělat, získáte si velice brzy důvěru a přízeň i původně problémové kočky. Cizí člověk by se nejdříve měl nechat očichat a chovat se velice zdrženlivě. Kočka, která stojí o fyzický kontakt, se začne dotyčnému otírat hlavou či bokem o ruku nebo nohu a může začít i příst. I se zvířaty je nutné komunikovat, aby bylo společné soužití příjemné a spokojené.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?