Proč je potřeba myslet na zubní hygienu vašich psů a jak na to

12. března 2018

Stejně jako nám přijde přirozené si pravidelně čistit zuby, neměli bychom zapomínat i na chrup našich chlupatých členů domácnosti - psů. I jim se totiž na zubech tvoří plak a z plaku postupně i zubní kámen, zánět dásní nebo parodontitida. Zkrátka, naše chlupáče trápí podobné zubní obtíže jako nás samotné.

Začínající zánět dásní poznáte například tak, že když váš chlupatý společník otevře tlamu, nebude to zrovna voňavý zážitek. To je ale pořád to nejmenší. Neléčený zánět ze začátku nebolí, postupně však pes může mít takové bolesti, že začne odmítat potravu. A samozřejmě, čím je onemocnění pokročilejší, tím delší a náročnější je jeho léčení. Ve výjimečných případech může dojít i k úmrtí. Ale nebudeme hned strašit něčím takovým. Podívejme se spíš na to, jak se o zuby svých psích členů rodiny postarat.

984 2.jpg

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Základem je samozřejmě klasické čištění. Naštěstí však není potřeba čistit po každém jídle, ale stačí, když si na ústní hygienu vašeho miláčka najdete čas 1-2x týdně. Mezi samotným čištěním, které nejlépe provedete kartáčkem na prst, je ale vhodné myslet i na průběžnou péči. A při té se vám budou náramně hodit dentální tyčinky s mořskou řasou. Ty díky aktivním látkám a mechanickému čištění redukují zubní plak, změkčují zubní kámen a také zklidňují a pomáhají hojit rozdrážděné dásně. Kromě čistších zubů navíc uděláte svému psovi radost zdravým a zároveň chutným pamlskem. Neobvyklá, měkká konzistence nutí psy, aby pamlsek řádně žvýkali, a tím obrušují zubní plak. Navíc jsou tyčinky vhodné i pro starší chlupáče, kteří už mají problémy se žvýkáním tvrdých pamlsků.

Pokud se rosíte při představě vašeho prstu mezi zuby psa, nebojte se. Chce to trochu trpělivosti a zvyku, ale o prsty nepřijdete. Ideální je začít hned od štěněte, ale pokud se to nepovedlo, nevadí. Nejprve pejska nechte olíznout pastu a zvyknout si na její chuť. Poté jemně chyťte tlamu kolem čenichu a kartáčkem jemně čistěte zuby. Uvidíte, že když se nenecháte odradit prvotními boji, časem bude i čištění zubů hračka. I tak ale určitě nechte svému psovi zuby a dásně zkontrolovat u veterináře při každoročním očkování.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?