Proč je pro psy důležitý živočišný protein?

29. března 2012

Chcete svému psovi dopřát kvalitní krmení za rozumnou cenu? První, co vás zaujme, je množství masa obsaženého v granulích. Dále je to ale často seznam všech možných mouček, které kromě funkce snižování ceny granulí mají i jiné vlastnosti.

Masný, drůbežářský, rybárenský, mlékárenský, další průmysl a také zemědělské podniky jsou producenty odpadů, ze kterých se vyrábějí krmiva živočišného původu. Patří sem masokostní, masové, krevní, péřové a další moučky, krevní vločky a krevní šroty, sušené mléko, tuhé i tekuté mlékárenské odpady a další. Obsahují zpravidla vysoký podíl dusíkatých látek, tuků i minerálních látek. Používají se do krmných směsí nebo jsou zkrmovány určitým druhem a kategoriím zvířat přímo.


Masové a masokostní moučky jsou zdrojem živočišných bílkovin. Hlavní surovinou jsou konfiskáty a těla uhynulých zvířat. Nutriční hodnota mouček je dána obsahem stravitelných dusíkatých látek, který se pohybuje mezi 40 až 50 %. Nežádoucí je vysoký obsah tuku, který by neměl přesahovat 5 %.

 

Obsah živin ovlivňují nejvíce přimíšené kosti. Jestliže je množství minerálních látek větší než 12 % (fosforečnan vápenatý), hodnotíme moučky jako masokostní, při překročení 32 % minerálních látek se jedná o kostní moučku nebo kostní šrot. Masové i kvalitní masokostní moučky jsou bílkovinným krmivem vysoké hodnoty, jsou pro mladá zvířata lehce stravitelné a jejich biologická hodnota je vysoká, protože jejich bílkovina obsahuje všechny nepostradatelné aminokyseliny. Obsahují i vitamin A, vitamin B12 a živočišný bílkovinný faktor. Minerální látky obsažené v masokostní moučce jsou pro zvíře velmi dobře přijatelné, protože jsou zvířecímu tělu velmi blízké. Při větším množství však přetěžují žaludek a střeva a jako nepotřebný balast snižují i využití ostatních živin z krmiva, zvláště bílkovin.

 

Dávky mouček se řídí podle toho, kolik minerálních látek zvíře potřebuje. Podle vyššího obsahu popelovin můžeme usuzovat na to, že současně s kostmi byly zpracovány na moučku i méněhodnotné části zvířecích těl, jako vnitřnosti, kůže, krev apod. Stejně i vysoký obsah tuku není v moučkách žádoucí, protože rychle žluknou, moučka nesnese dlouhé skladování a přimíchána do směsí snižuje jejich hodnotu. Nebezpečné choroboplodné bakterie v masokostní moučce obsaženy nejsou, neboť byly spolehlivě zničeny vysokou teplotou při výrobě.

 

Krevní moučka se získává sušením z čerstvé jatečné krve a je rovněž významným zdrojem živočišných bílkovin. Technologie zpracování, tj. sušení horkým vzduchem ve sprejových sušárnách, umožňuje zachovat dobrou biologickou hodnotu bílkovin a její stravitelnost. Při 90% sušině obsahuje asi 77 % stravitelných dusíkatých látek. Obsahuje vitamin A a D, vitamíny skupiny B a jako všechna živočišná krmiva také živočišný bílkovinný faktor (Zemanová, 2005).

 

Drůbeží a péřové moučky jsou charakteristické malou kvalitou živočišného proteinu.

 

Autorka: Marie Volšická

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?