Proč kočky koušou během mazlení?

5. února 2017

Sedíte, kočka spokojeně přede u vás na klíně. Hladíte ji a... kous! Vaše kočka z ničeho nic zaútočí. Bezdůvodně! Ale není tomu tak úplně. I když se tato agrese může jevit jako náhlá a nevysvětlitelná, existují důvody tohoto chování. Jak poznat, že chce kočka zaútočit?

Na "křehká" místa nesahat!

Kočky mohou být podrážděny během chvil, kdy se dotýkáte jejich křehkých míst, nebo během bolestivých stavů. Často je pro kočky nejrychlejší způsob, jak se bolesti zbavit, zaútočit na zdroj podráždění – v tomto případě na vaši ruku.

Mazlením vyvolaná agrese se jeví, jako by se děla zničehonic, bez varování nebo provokace. Jemně hladíte kočku, když relaxuje na vašem klíně nebo vedle vás a v tom vás nečekaně kousne.

Nevyhlaďte do své kočky důlek!

Kočky si nejprve mohou v laskání libovat, zničehonic přepnou a kousnou. Mazlení může být nepříjemné a bolestivé — lidé je třeba hladí příliš těžkou rukou, opakovaně ve stejném místě, nebo příliš dlouho. Některé kočky reagují rychleji a intenzivněji, než ostatní. Dbejte na její citlivost a při prvním náznaku nelibosti se jí přestaňte dotýkat.

Kočky, které si v hlazení nelibují...

Některé kočky preferují přístup "ruce pryč". I když mohou milovat dřímání na pohovce vedle lidí, nebo dokonce odpočívání v teplém klíně, nebaví je být hlazeny, nebo je to dokonce obtěžuje. Pokud nevnímáte jejich první pokusy sdělit nelibost, a ony nemohou snadno ustoupit, uchylují se k do očí bijícímu přístupu, který nelze ignorovat.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

K těmto kočkám pouze "po špičkách"!

Někdy stačí slabý zvuk nebo jemný pohyb, abyste kočku vyrušili od myších snů. Takové kočičky, když jsou vytrženy z hlubokého spánku milujícím laskáním, občas kousnou nebo škrábnou.

Pokud se vaše kočka snadno vyleká, varujte ji měkkým zvukem a ujistěte se, že si je vás vědoma, než ji začnete mazlit.

Jak poznat, že chce kočka zaútočit?

Lidé jsou někdy pokousáni nebo poškrábáni, protože ignorují protesty jejich kočky. Můžete zastavit agresi před tím, než začne, věnováním pozornosti následujícím podnětům:

  • Pohyby ocasu - rozmrzelé kočičky často používají k vyjádření nelibosti ocasy svištící ze strany na stranu, nebo jimi buší.
  • Pozice uší - nešťastné kočky občas přitisknou uši k hlavě při každém dotyku.
  • Kožní záškuby - kočičí kůže se může škubat a vlnit během laskání. To znamená, že je čas přestat mazlit.
  • Pozice hlavy - jakmile všechny ostatní komunikační snahy selžou, kočka rychle otočí hlavu a podívá se na milující ruku, která ji hladí. V tu chvíli je obvykle pozdě k zastavení nevyhnutelného. Učinila každý rozumný pokus o předání její touhy, aby se jí nikdo nedotýkal; není její vina, že její přání jsou ignorována.

Pokud nebudete tyto signály ignorovat, můžete se vyhnout útokům ze strany vaší milované kočky. Při prvním náznaku nelibosti ji přestaňte hladit!

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?