Proč pejska navykat na neobvyklé situace?

12. července 2012

Znovu se nám potvrdilo, že seznamovat pejska s nejrůznějšími situacemi již od štěňátka se opravdu vyplatí!! Potom si můžete dovolit jet na jakoukoliv dovolenou…

 

 

Všude se dočtete, že při výběru štěňátka je rozhodně lepší si zvolit to nejosobitější, které se nebojí a ne malého šmudlu, co tiše sedí v koutě. Já jsem si říkala, že bych toho bojácného uzlíčka neštěstí chtěla radši, ale vybrali jsme velmi sebevědomou a osobitou fenku a díky za to!

 

Hned od štěňátka jsme se snažili, aby poznávala okolí. Nejdůležitější pro nás bylo, aby poznala město. Odchovali ji totiž mimo civilizaci na malém statku, a tak se musela seznámit s hlukem a vírem velkoměsta. To znamenalo především to, aby pochopila, že auta se NEloví!

 

Další možné situace nastávali průběhem času, kdy jsme chodili na různé procházky. Naučila se přecházet kmeny, přeskakovat překážky, scházet strmé schody, překonat kolmou vysokou překážku…nedělá nám problém ruch aut, autobusů či hvízdot brzdícího vlaku.

 

Je pravda, že vždy, když se setkala s něčím novým poprvé, bála se. Ale jde jen o tom, že to musíte udělat před ní a ona pochopí, že když můžete vy, může i pejsek a pomalu to začne zkoušek, až zjistí, že zkoumání okolí je vlastně zábava. Dnes se kolikrát nestačíme divit, co ten náš malý průzkumník sám vymyslí.

 

A jak na to? Například jsme při procházce narazili na úžasný potok, přes který byly dva spadlé stromy vedle sebe. Stačilo přejít po kládách. Samozřejmě, že když pejsek neví, co čekat, bojí se. Navíc by ani v potoku ještě nestačila a k hladině vody to bylo z klády asi ještě 20 cm. Nejprve jsme to dělali tak, že jsme šli po jednom kmeni a naše čubi po druhém.

 

Na začátku si vše očenichala a bylo vidět, že se bojí. Celou tu dobu, kdy se měla dostat na druhou stranu, jsme ji drželi za obojek a sice chvilkama ani nechtěla jít, ale proto byl alespoň důvod to zkoušet znovu a znovu. Až jsme se dočkali toho, že běžela před námi a pře kmen onoho padlého stromu si v klidu přeběhla a jen z druhé strany radostně koukala a jako kdyby nám říkala: „Heč, já už jsem tady a vy ještě ne!“

 

A tak to bylo se vším. Ničeho se nezalekla a když viděla, že páníček to dokáže, znamenalo to, že i ona. A díky tomu se s námi vydala na několika denní výlet, při kterém jsme se rozhodli vylézt i na jednu rozhlednu. Sice nejprve pani v okénku, kde se prodávají vstupenky, nechtěla, abychom pejska nahoru vzali ale nakonec polevila.

 

Prvních pár schodů jsme zvládli bez nošení, potom už to měla čubinka s „donesem“ až na vrchol. A že jsem si dělala starosti, aby se nebála? Hlavu prostrkovala ven a zkoumala, kde vlastně je. Ale strach byste u ní neviděli…

 

A proto si myslím, že je důležité, aby pejsek v ranném věku poznával všechno možné, a neměl tak možnost se ničeho zaleknout. A tak to máme se vším, proč se bát? Vždyť všechno jde, když se ví, jak na to…

 

 

 

 

Přidáno: 72 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?