Proč pes žere trávu?

18. července 2013

Neznáme přesné odpovědi na to, proč psi holdují požírání trávy. Odborníci se shodují v tom, že za „pastvou“ stojí vlivy zakódované v instinktech psího chování. Existuje několik hypotéz, proč mají psi rádi tuto „zeleninu“. Přečtěte si o nich.

První hypotézou je případ, že sní stravu, která jejich žaludku až tolik nesedne. Pojídáním trávy jednak vyvolávají pocit zvracení, aby si vyčistili žaludek od nepříznivých bakterií a aby se jejich trávení vrátilo do „zaběhnutých kolejí“ nebo si pojídáním travičky chtějí pouze urovnat narušenou mikroflóru trávicí soustavy, aniž by potravu vyvrhli.

Absence dostatečné a vyvážené stravy může být druhou variantou. Ale na druhé straně i psi, kteří jsou krmeni kvalitní stravou, se čas od času vrhnou na přežvykování trávy. Z této situace můžeme vyvodit jediný závěr, že jim „zelený mls“ chutná. Pojídáním travního porostu si kompenzují různé vitaminy, minerály a živiny, které jim v krmení chybí a trávu berou za určitou formu doplňkové stravy.

Některým pejskům lahodí „zeleninový“ mls a je pro ně i oživením zavedeného jídelníčku. Pro jiné je to jakýsi zlozvyk, forma rituálu.

 

Jaká tráva psům chutná

Psi většinou žerou trávu velkých stébel, trávu, která je „pichlavoučká.“ Psi trávu hned polykají, aniž by ji řádně rozkousali. To je příčina toho, že jejich bříško polechtá, pošimrá a oni ji mohou, společně s kousky nevhodné krmě, ihned vyzvrátit.

Každý pes preferuje jiný druh trávy. Rádi uždibují trávu čerstvou, rostoucí, která je výživná, nikoliv kratičké stonky nebo dokonce trávu, která by ležela ladem, trávu posekanou, suchou.

 

Kdy vyhledat veterináře

Pokud psi nebaští trávu jako na běžícím pásu, nemusíme se obávat. V případě, že pejsci vyhledávají trávu až příliš často, měli bychom se obrátit na veterinárního lékaře.

Ukazuje se, že (nejen) psi se přiklánějí k býložravecké stravě a že ve zvířecí říši nejsou jedinými pojídači této zelené „dobroty.“ I kočky si dopřávají zeleň, ale o tom někdy jindy.

 

Autorka: Andrea Ctiborová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?