Proč se o krásných ženách mluví jako o "kočkách?"

4. listopadu 2011

Jaké podobnosti můžeme u žen a koček nalézt, abychom dostáli tvrzení krásná žena = kočka? Toto přirovnání se dá na první pohled vyčíst z vnějšího aspektu, tzn. fyzického vzhledu ženy, ale neměli bychom opomíjet ani vnitřní aspekt, tzn. určité charisma (vnitřní náboj, jiskra, image…), temperament, povahové a charakterové rysy.

Zde jsou jen (ne)patrné ukázky toho, proč se o krásných ženách hovoří jako o kočkách.

 

Podobnost a shodu z viditelného fyzického profilu spatřujeme v  chůzi – ladnost pohybu (lehké nadnášení se jako peříčko), určitá pyšnost, aby se za nimi každý ohlédl. Štíhlost těla a vlnění boků. Mít vždy perfektní image (jistá dávka uhlazenosti, upravenosti), nosit decentní a při tom smysluplnou vůni, mít dobře zastřižené „drápky.“ Šaty, boty na vysokých podpatcích (kočky chodí jakoby ve výšinách) nebo barevné módní doplňky = podobenství s kočičím zabarvením (tygrovitá, černobílá, želvovinová…) jsou již dotvořením koloritu svůdnosti a celkové vizáže, aby ženy (kočky) byly IN.

 

Podobnost a shoda z vnitřního profilu je zakryta určitou rouškou tajemství a není snadné ho jen tak „odmaskovat,“ stejné je tomu i u koček. Podobenství tkví v jisté dávce nedostupnosti, špetce vychytralosti, lehké aroganci nebo zdravém sebevědomí spojeným s cílevědomostí.


Na druhé straně berme v  potaz i patřičný ráz mlčenlivosti, schopnost „mluvit“ očima, pohyby nebo výrazy tváře.

 

Ženské i kočičí osobnosti mají své viditelné i skryté vnady, kterými upoutávají svou pozornost. Elegantnost a noblesa, šarm a grácie – to jsou hlavní devizy, kterými krásné ženy „oslňují“ své okolí a proč se o nich hovoří jako o „kočkách.“

 

Autorka: Andrea Ctiborová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?