Proč si pořídit psa?

27. dubna 2015

Pro mě život bez psa neexistuje. Život bez psa by pro mě ani život nebyl, to by bylo jen přežívání. Jestli se tomu tak dá říct tak život bez čtyřnohého kamaráda je spíše smutný. Většina lidí věří, že když člověk prožije celý život v kontaktu se psy je šťastný až do své smrti a dožije se vyššího věku než průměrný člověk. Tento názor se vyskytuje i v některých dokumentech nebo filmech. Život se psy je mnohem odlišnější než život s kočkami. Lidé co žijí v blízkém kontaktu s kočkami jsou prý často velmi vystresovaný a nervózní, nejsou si v ničem jistý.

Pejsek Vás každý den probudí milým olízáním obličeje a poskakováním kolem. Jsou šťastný za každou maličkost, jsou Vám vděčný za snídani, oběd, večeři a přitom ostatní lidé to berou jako samozřejmost, že jim naservírujete denně jídlo ze kterého si utahují a stále si stěžují. Jsou vděčný za jedno jediné pohlazení, za jednu jedinou procházku. Sami sebe se zeptejte: "Jsem rád/a, když mě někdo poslouchá?" No jasně, že ano, všichni jsou alespoň trošičku rádi, když je někdo poslouchá na slovíčko.

Každý pejsek, jakékoli rasy je vděčný za lásku, kterou mu dáte, vděčný za možnou milost z osvobození z útulku. Někteří lidé se občas zmíní roztomilým hlasem svému pejskovi: "Ty si moje miminko, že ano?" Nebo někteří lidé dokonce říkají, že jejich pes je jako jejich dítě. MEZI PSEM A DÍTĚTEM JE VELKÝ ROZDÍL. Pejsek je za vše vděčný, vše kolem sebe miluje, a je krutý nebo snad agresivní jen když je tak naučí majitel. Řekněte si: "Všem kolem sebe jsem rozdával/a lásku a oni si mě za to nevšímali, byli mě a křičeli na mě!" Myslíte, že byste byli stále tak milý pejsci jako ze začátku? Asi ne, že ne?

Jediné co si pejsek přeje ve svém životě, je být milován. Pejsci z útulku jsou často velice vděční a šťastní za osvobození z toho pekla. Častěji je lepší pořídit si pejska z útulku než pejska s PP. Popřemýšlejte také o tom zda byste si nechtěli pořídit pejska z útulku. NEKUPUJTE, ADOPTUJTE!

 

Uděleno: 100 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?