Procházka - plavání a procvičování

11. července 2011

Dnes 11. července 2011 jsem vyběhla z domu a mířila rovnou do naší stáje. Hned jsem popadla pamlsky - candies a každému koníku jednu kostičku dala. Pohladila jsem si je a pak jsem je postupně odváděla do výběhu. Klisny i hřebce zvlášť.

 

 

Love, má klisnička, byla připravena na dnešní vyjížďku. Osedlala jsem ji, také jsem dneska vytáhla novou dečku, kdysi měla Love červenou, ale v této době jsem ji chtěla doladit do jedné překrásné barvě - fialové. Ano, ta se mi líbí, na Love snad sedí. Love má barvu vraníka, takže se k ní hodí všechny světlé barvy a já jsem si vybrala světlounkou fialovou.

 

Tak, koně byli venku, jen Love a Lestík s Wildem zůstali stejně jako Love. Čekala jsem, kdy přijdou kámošky Kača a Lenka, aby si pro ně přišly a osedlaly si je, my tři jsme za dnešního slunného dne měly jet na "tu" vyjížďku. Nic. Nikdo nikde. Zatím. Tak jsem si sedla na čištění a čekala, čekala a čekala. Nic. "Hm" řekla jsem a jen pokývala hlavou. Osedlala jsem Wilda i Lestíka a zavolala holkám. Řekli, že už jsou na cestě, jen že jim ujel autobus.

 

"Si neumí pospíšit?!" zasmála jsem se sama pro sebe a pomalu jsem vyvedla Love z boxu. Kača i Lenka brzy dorazily a své koně vyvedly jako já. Lenka se posadila na Wilda a Kača na Lestíka, já jsem se ještě napila. A pak se svižně, já vychrtlá holka vyhoupla na Love. Šup, pobídla jsem ji do kroku a tak jsme se všichni rozjeli.

 

Po chvíli, kdy jsme se dostaly do lesa, kde dál teče řeka a nikdo kolem není, začali jsme se rozhlížet a pak koně pobídli do klusu a klusali jsme. Lenka, je trochu silnější na váze, už prostě nemohla vysedávat, a tak zpomalila do kroku. Já s Kačou jsme klusat v pohodě zvládaly, ale nechtěly jsme nechat Lenku vzadu.

 

Tak jsme zastavily a chvilku pokecaly, než nás Kača dohnala. "Zacváláme?" Hrnula se na nás Kača. "jasně" mrkla jsem "budem se přece plavit, takže se koně osvěží" dodala jsem ještě. Lenka jen koukala a čekala. "no jdem?!" zasmála se Kača a postupně Lestíka rozcválala, hned jsem se k ní přidala a Lenka po chvíli též. Už jsme byly skoro u řeky, v tom ale Lenka zase zpomalila do kroku a utřela si pot z čela. Nejen, že je "tlustší" ale nedávno teprve skončila s výcvikem cvalu. "Nevadí, nevadí" usmála jsem se. "Už jsme u řeky" kývla na mě Kača a slezla z Lestíka.

 

Lenka hned též a já? Co by mi jiného zbývalo než slézt taky. Tak jsme se osvěžily a zase nasedly a přebrodily jsme řeku. Kousek za ní nás měl čekat můj taťka, aby se nám něco nestalo, i když všecko umíme. No, ale za Kaču a Lenku vlastně teď ručí naše rodina, když jsem je já pozvala na vyjížďku. Taťka samozřejmě nikde, tak jsme si sedly na klády a zase něco pokecaly.

 

Stačilo nám, táta za chvíli přijel na svém vysokém koni Simírovi. Tak jsme si ještě pojezdili všude možně a když se blížil večer, vrátili jsme se, najedli se, pokecali, napili a všecko ostatní a potom se holky odebraly na autobus a odjely. Já jsem odvedla všechny koně zpět do boxů a šla domů. Vyjížďky jsou krásné chvíle s koňmi.

 

 

 

 

Přidáno: 60 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?