Profesionální hlídání koček v Česku

14. září 2015

Chovatelé koček často řeší, kdo se jim postará o kočku během dovolené. Mnozí z nich nevědí, že v Česku existuje služba zvaná catsitting, kde profesionální kočičí chůva dochází přímo k nim do domácnosti a obstarává jejich čtyřnohému miláčkovi veškeré potřeby. Nabízíme vám proto krátký rozhovor se zakladatelem první české catsittingové agentury Catsit.cz Tiborem Foltinským.

Tibore, co je to vlastně catsitting a proč je to pro kočky lepší řešení nežli kočičí hotel?

Catsitting znamená profesionální hlídání koček přímo doma u klienta během jeho nepřítomnosti. Hlavní výhodou proti umístění kočky do hotelu spočívá v tom, že vaši kočku nemusíte stresovat krátkodobou změnou prostředí, kterou, jak známo, většina koček snáší velmi špatně.

 

Jak služba funguje v praxi?

Pokud si klient u nás objedná catsitting, tak se s ním nejprve jeho catsitterka sejde v místě hlídání, aby si zapsala veškeré instrukce ohledně koček a domácnosti. Podepíší pak spolu dohodu o hlídání, jejíž součástí je i seznam úkolů a předají si klíče. Během klientovy nepřítomnosti pak catsitterka plní úkoly dle daného seznamu a z každé návštěvy pošle zprávu s fotografií nebo videem a GPS report generovaný nezávislou aplikací z Google Play, který jasně klientovi prokáže kolik času catsitterka s jeho kočkou strávila.

 

Komu hlídáte kočky?

Ze začátku to byli nejvíce cizinci pracující v Praze, protože byli na catsitting zvyklí ze své vlasti. Postupně se přidávali i čeští klienti a dnes již jejich počet převažuje. Často se nám ozývají chovatelé koček, které vyžadují zvláštní péči jako podávání léků. Hlídáme ale i celé chovné stanice a kočičí hotely, jejichž majitelé také občas potřebují dovolenou. Zatím působíme po Praze a blízkém okolí.

 

Jaké požadavky musí splňovat kandidátky na catsitterky (kočičí chůvy)?

Klíčová je pro nás důvěryhodnost, spolehlivost a láska ke kočkám. Dále je pro nás, kvůli zahraniční klientele, důležitá angličtina. Shodou okolností máme zrovna otevřenou pozici. Detailní podmínky výběrového řízení jsou ke stažení na našich stránkách www.catsit.cz v sekci „O nás“.

 

CatSit.cz

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?