Prokletí černého psa

29. května 2015

Chtěli byste pejska? A jaký by měl být, jste rozhodnutí? Velký nebo malý? Do bytu nebo na zahradu? A pokud jste se rozhodli, přemýšleli jste, co ti ostatní? Které psy nikdo nechce a proč?

Černá kočka – černý pes

Přišli jste někdy do útulku bez konkrétní představy vybraného psa a prostě se rozhlédli, kdopak tam čeká? Možná si všimnete určitého vzorce, který se v českých útulcích opakuje – jsou přeplněné černými psy všech velikostí. Na světě běhá úctyhodné množství kříženců černých labradorů a jím podobných. Jakási záhadná podobnost snad s černou kočkou evokuje v lidech neoblíbenost černých psů. Všichni chtějí toho bílého, toho s pálením, toho flekatého… A ti černí čekají za mřížemi, až přijde páníček, který chce kamaráda a na vzhledu mu nezáleží.

 

Citlivost bojových psích plemen

V mnoha okolních státech je chov bojových plemen již zakázán, protože jejich zástupců začíná být přespříliš a stále častěji je lidé používají jako zbraň. Když do tramvaje nastoupí mladík s pitbullem, spousta lidí si udržuje bezpečný odstup, kdyby náhodou, i když má pes náhubek. Jde o předsudky. Ano, ačkoliv k dětem není bojové plemeno stoprocentně spolehlivé, není to zabiják každým coulem a citlivou výchovou z něj může být dobrá chůva do rodiny. Nezavrhujte jej. Útulky jsou jimi přeplněné.

 

Na stará kolena do odkladiště

Smůlu mají také staří a nemocní psi. Jejich léčba je nákladná. Není s nimi tolik srandy. Pořád jen spí. Pár důvodů z mnoha, proč se lidé takových pejsků nejčastěji zbavují. A útulky jsou pak plné důchodců pejsků, kteří čekají už jen na smrt a v nového pána ani nedoufají. Naprostá většina lidí chce při pořizování psa štěňátko, co nejmenší a co nejpěkněji vybarvené. A ti ostatní mají smůlu. Přitom to není nijak těžké. Zkuste udělat dobrý skutek a pro jednou si vybrat toho nejošklivějšího a nejstaršího psa!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?