Prostřeno! Výživové poradenství kocoura Edy

21. listopadu 2014

Milé kočky a kocouři, v dnešním blogu jsem se rozhodl svěřit vám několik cenných rad a nápadů, které se mi během mého pětiletého života osvědčily k tomu, aby mi má panička dala najíst! Okamžitě najíst! Jak víte, já jím tuze rád! A hlad? Ten já mám skoro pořád, takže se má paní musí hodně ohánět, abych jím netrpěl příliš dlouho. Často je lenivá, nechce se jí hnát se do komory pro granulky. Bývá i lakomá a je těžké jí přesvědčit, že slušnost je se o jídlo se svými blízkými dělit. Vypracoval jsem však strategii jak na to, abych nikdy nezůstal s kručícím bříškem příliš dlouho.

1. Ranní ptáče sice dál doskáče, ale hlavně se víc nažere

Nejlepší čas na snídani je dle mého názoru v šest hodin. Sotva se vyhrabu zpod peřiny, skočím paničce na záda a začnu do ní drbat hlavou. Trochu se s ní pomazlím (to nikdy neuškodí) – ale ne moc dlouho. Mám totiž hlad! Začnu pak skákat nejen po paničce, ale i po nábytku kolem její postele (pokud se mi podaří něco shodit na zem, zvyšuje se tím šance, že panička vyskočí ven) a hodně, HODNĚ nahlas mňoukám. Panička má dvě malé děti a vždy se tuze bojí, aby se náhodou neprobudily příliš brzy. Okamžitě mě proto popadne a donese k misce, kterou mi co nejrychleji naplní.

 

2. Základ správné životosprávy je nevynechávat svačiny

Po snídani se jdu proběhnout ven, kde mi opět vyhládne. Dopoledne se u nás vaří oběd a kuchyně tak bývá plná věcí, kterými hlad mohu utišit. V misce mám samozřejmě zásobu granulí, ale strava má být nejen pravidelná, ale i pestrá, že? Takže s přivřenýma očima nenápadně číhám, až panička odběhne od hrnců a prkýnek. To pak vyskočím, popadnu, co se dá, a hltám a hltám. Nevadí mi ani, když vidím, jak paní s výhrůžkami a křikem běží zpět. Baštím, dokud nedostanu na kožich pár plácnutí a jdu číhat znovu.

 

3. Neupírejte si dezert, hlavně ne ten mléčný

Shánění jídla a jedení jsou náročné disciplíny. Čas do oběda proto vyplním odpočinkem. Po poledni uloží panička miminko ke spánku a začne si chystat kávu (ona říká kafíčko) k jejímu oblíbenému pořadu. Velmi důležitý obřad i pro mě, neboť si do kafíčka dává mléko, které zbožňuju! Panička mi už mockrát říkala, že to pro kočky není nic dobrého, ale povolí, jakmile začnu znovu co nejvíc nahlas mňoukat. Mám hlas jak zvon, jsem na něj pyšný. Můj pán říká, že řvu jako kráva, ale on tomu nerozumí. Riziko, že se miminko mým zpěvem vzbudí, je natolik velké, že mám během chviličky mlíčka, co hrdlo ráčí.

 

4. Myšilov je cesta ke svačině

Po dalším schrupnutí jdu ven obhlídnout rajon. Jsem moc rád, pokud se mi do cesty připlete nějaká havěť, kterou můžu lovit. Není nad to chytit si pořádnou myš! Trochu si s ní pohraji a pak ji zakousnu. Je to škodný tvor, a pokud ji mrtvou donesu na terasu, dostanu pochvalu. Pokud ji na terasu donesu živou, dostanu sice taky pochvalu, ale má paní tu myšinu prašivou pustí na svobodu, čemuž tedy nerozumím. Nejjistější je myš zakousnout a sežrat. Ono při takovém sportovním výkonu vyhládne. Ne však natolik, abych ji snědl celou! Jsem gurmán a myší střívka, žlučník a hlavy nejím. Však panička zbytky po mé hostině uklidí.

 

5. Večeře – zlatý hřeb jídelníčku

Večeřím v sedm hodin. Hodiny znám bezpečně, vždy poznám, kdy se tento okamžik blíží a pokud již minul a já stále nemám co jíst, začnu opět běhat po domě a svoji hladovou trýzeň od plic vyvolávat. K večeři se podává maso z kapsičky nebo z konzervy. Hmmm, už teď se mi sbíhají sliny! Někdy se mi paní tuto lahůdku snaží odepřít s tím, že mi dala vařené maso už k obědu. To si ale líbit nenechám! A mňoukám, kvílím, řvu a mrouskám tak dlouho, až se kapsička otevře a já se mohu opět pořádně naládovat. Však do rána je hodně dlouhá doba.

 

Dobrou chuť!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?