Protištěkací budky – když města a vesnice štěkají do noci

3. června 2016

Mnoho majitelů si pořídí pejska z útulku a pak jej záhy vracejí, protože pes neustále štěká, sousedi si stěžují a oni nevědí, co s tím. Zpravidla jde o neochotu jakkoliv dále psí problém řešit a nejjednodušší je psa vrátit. Tento status se pak ale za pejskem táhne již napořád, přitom na počátku se všemu mohlo zabránit. Pro vesnice a města, kde psi do noci štěkají a vyjí, vynalezly chytré hlavy protištěkací budky. Aneb – konec usínání s polštářem na uších!

Stokrát zatracované vynálezy

Jakmile se někde objeví výraz „protištěkací,“ smpoustě pejskařů i nepejskařů se zježí chlupy v zátylku a na jazyku vytane smršť námitek a argumentů, jak je tohle všechno špatné. Všechno má svá pro a proti. Nicméně člověk by neměl trpět předsudky a alespoň prozkoumat nová zákoutí vědy, než něco zatratí.

 

Neinvazivní způsob jak říci sousedovic psovi „ticho!“

Záběr protištěkacích budek je široký. Pořizovací cena se pohybuje od 1 do 3 tisíců, podle oblasti, jakou má budka zabrat – může fungovat na 15 metrů nebo na 100 metrů. Designově je jako vyzdobená ptačí budka, takže vypadá nenápadně. Obvykle by se měla zavěsit na plot nebo na strom v místě, kde psi nejvíce štěkají. Jakmile začne pes štěkat, zaktivuje se mikrofon budky a ta vydá dvouvteřinový ultrazvukový tón, který psímu sluchu nelahodí a přiměje ho ztichnout. Délka dosahu je nastavitelná, budku napájí 9V baterka, jejíž končící životnost pak signalizuje kontrolka. Obvykle ale vydrží zhruba půl roku.

 

Výhody a nevýhody

Protištěkací obojky často nepadnou psovi na míru, reagují na štěkot dalších psů v domácnosti a často neprávem, díky využívání elektrických impulzů jsou označovány jako nehumánní. Stejně jako elektrické obojky. Nejrůznější preparáty na psychiku psa stejně mnohdy nezafungují a pes štěká dál. Tohle všechno u protištěkací budky nehrozí. Výsledky se dostaví prakticky záhy, zabírá skutečně na většinu psů.

 

Otestováno v nadaci

Také máte někde v sousedství „pejskomila“, který má doma minimálně tři hafany? Nebo sousedíte s útulkem? Zkoušeli jsme protištěkací budku umístit v nadaci na záchranu psů, kde je tlapek opravdu požehnaně a fungovalo to! Ačkoliv příbalová informace upozorňuje, že na některé „mezulány“ ultrazvukový tón nefunguje, nesetkali jsme se s tím a opravdu to zabralo. A v noci bylo ticho! Takže už nemusíte spát s polštáři na uších – tedy pokud nemáte chrápavého partnera.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?