Protištěkací obojky

27. ledna 2017

Psi štěkají, protože to je pro ně přirozený způsob, jak projevit to, co cítí. Stejně tak jako radostné poskakování, vrtění ocáskem či vrčení, je štěkání jedním ze způsobů komunikace nejen s vámi coby majiteli, ale také s okolím. Pes, který neštěká, je jako zvonek, který nezvoní. Je to pro něj přirozené, nicméně štěkání nesmí obtěžovat vás ani okolí kde se pes pohybuje.

Psi štěkají z různých důvodů. Někdy to je radostné poštěkávání, jindy zase agresivní, a to především v případech, kdy se pejsek bojí nebo jej něco vyděsí. Psi také štěkají tehdy, když zbystří neznámý objekt, zvíře nebo člověka. Čím blíže se k nim tento objekt přibližuje, tím intenzivnější štěkot vydávají.  Pes svůj dvorek či byt zkrátka považuje za své teritorium, které si chrání. A tak to má být, ať prcek či obr, pes je náš přítel a ochránce.

Nicméně, psi také často štěkají z nudy či osamělosti a právě v takových chvílích, kdy vy nejste doma.  Jejich zoufalý pláč plný stesku neslyšíte, bohužel však vaši sousedé ano. Pejskovi slovy asi těžko vysvětlíte, že se za pár hodin z práce vrátíte a půjdete na procházku. V těchto případech vám jako dorozumívací prostředek dobře poslouží elektronický protištěkací obojek.

 

Naprosto bezpečný

Z protištěkacího obojku nemusíte mít strach ani vy, ani váš pejsek. Ten si na něj velmi rychle zvykne a díky němu se vaše sousedské vztahy opět urovnají. Intenzitu elektrostatického impulzu si nastavíte dle velikosti a citlivosti pejska. Jeho sílu budete zkoušet od nejnižšího stimulu po vyšší a při tom psa sledovat, jak na impulz reaguje. Větší pes elektrické upozornění nejnižší intenzity jen těžko zpozoruje, a proto je nutné intenzitu zvýšit. Malému pejskovi naopak postačí jemnější upozornění. Pochopitelně, obojek je přizpůsoben tělesné stavbě psa, takže i zařízení u malého pejska bude menší než u takového kolosu, jakým je například vlkodav.

 

S protištěkacími obojky rychle a efektivně

Skutečnost, že  jsou elektronické obojky vynikající pomůckou při výcviku psů, vám potvrdí nejen zkušení kynologové, ale také jakýkoli jiný milovník psů, který od svého pejska vyžaduje kázeň i v okamžicích, kdy mu není nablízku. Jelikož se protištěkací obojky staly skutečně vyhledávanou pomůckou při výchově psa, objevily se na trhu různé značky. Mezi prověřené obojky na trhu patří i česká značka Bentech.

Protistekaci_obojek_Bentech_T20.jpg

Obojky Bentech mají tu výhodu, že si z nabídky dokáže vybrat úplně každý, a to i tehdy, když jeho rozpočet není tolik flexibilní a nepotřebujete zrovna zakoupit poslední nejdražší model. Pomocí obojku váš pejsek brzy pochopí, co se mu svým křikem, lamentováním a domlouváním snažíte celou dobu říci. Jelikož vy sami znáte svého psího kamaráda nejlépe, je jen na vašem uvážení jaký typ protištěkacího obojku vybrat a jakými funkcemi by měl disponovat.

 

Jaký zvolit obojek proti štěkání?

Takový, jaký vašim potřebám, peněžence a napravení zlozvyků vašeho pejska bude vyhovat nejvíce. Zvolit můžete buď protištěkací obojek aktivovaný vibracemi hlasivek anebo zvukový, který je aktivován pomocí zabudovaného mikrofonu. Sílu impulzů můžete u některých obojků nastavit buď sami, anebo se mohou automaticky zvyšovat podle intenzity štěkání. Jestliže jste přesvědčeni, že elektrostatický impulz váš pes k ukáznění nepotřebuje, ale přesto sousedy svým občasným štěkáním zazlobí, nabízí se vám protištěkací obojky zcela bez impulzů, založené pouze na zvukovém a vibračním upozornění. Jestliže je váš pejsek pánem dvorku a zahrady, jistě oceníte dobíjecí a vodotěsný přijímač. Pro domácí prostředí vám postačí voděodolná verze na baterie.

Protistekaci_obojek_Bentech_T40S.jpg

 

Naši spokojení zákazníci to řeknou za nás

Odborník a zakladatel obchodu Elektronicke-vycvikove-obojky.com Jiří Špála zmiňuje: „Jsme velkými milovníky psů, a protože s nimi trávíme hodně volného času, rozumíme jim a známe je dostatečně dobře na to, abychom věděli jakých kulišáren, a lumpáren jsou schopni, když nejsme doma. Stejně jako vy máme sousedy a víme, že dobré sousedské vztahy jsou k nezaplacení. Pamatujte na to, že pánem jste vždy a za každých okolností jen vy. Pokud tuto skutečnost nechce váš pejsek respektovat, je na místě také zapřemýšlet o pořízení elektronického výcvikovém obojku.

Zároveň dodává: „Nejen my máme zkušenosti, ale také naši zákazníci, kteří s námi sdílejí své poznatky a zkušenosti. Nekupujte zajíce v pytli, ale ověřené obojky Bentech, které patří k těm nejlepším a zákaznicky nejoblíbenějším na našem trhu.

Přečtěte si rozhovor na téma elektronické výcvikové obojky pro psy.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?