Průvodce karanténou pejskaře: na co nezapomenout?

27. března 2020

Současná situace kolem COVID-19 je výjimečná nejen pro nás, ale také pro naše čtyřnohé mazlíčky. Najednou jsme celé dny doma, trávíme s chlupáči více času a zároveň dochází ke zvýšenému kontaktu. I když se podle současných studií a Světové zdravotnické organizace (WHO) virus na zvířata nepřenáší a nemůžou se ním nakazit, je na místě dodržovat určitá hygienická a bezpečnostní pravidla při kontaktu s nimi. Jaké to jsou?

Čisté tlapky

Zvýšené hygienické opatření se díky koronaviru dotkli lidí napříč všemi státy. Všude čteme o častém mytí rukou, dezinfekci a nošení roušek. Opatření pro zamezení šíření viru mají samozřejmě velký smysl, no je potřeba dbát také o zvýšenou hygienu našich mazlíčků a to hlavně v případě, pokud venčíme na veřejných plochách. Skutečnost, že virus neinfikuje domácí zvířata, nutně neznamená, že ho psi nemůžou mechanicky přenést, stejně jako by zůstal na klikách dveří, nebo jiném povrchu. Proto je důležité po procházce na veřejnosti tlapky důkladně očistit a vysušit. 

Pozor na dezinfekce

Lidské ruce je nejlepší dezinfikovat alkoholovou dezinfekcí po jejich umytí a vysušení - to víme. Ale jak vydezinfikovat psí packy? U psů to tak jednoznačné není. Všeobecně se nedoporučuje používat jakékoliv lidské přípravky na psí kůži a proto raději tlapky očistíme psím mýdlem a vodou. Pokud tlapky trpí na vysušování, vhodné je použít přírodní balzám, který jim navrátí hydrataci a ochrání je před povětrnostními vlivy a různými městskými povrchy. 

Prevence nad zlato

Vzhledem k současné situaci v souvislosti s koronavirem je na místě vytvořit si plán, který nám pomůže v případě, že nastane nenadálá situace. Kdo bude pejsky venčit a kdo se postará o jejich bříška v případě, že budete v karanténě, nebo se necítíte z jakéhokoliv důvodu nejlépe? Zajistěte si osobu, která bydlí v jiné domácnost a byla by v případě karantény psa ochotna vyvenčit. Pokud patříte do rizikové skupiny, můžete požádat o venčení třeba studenty, kteří momentálně mají volno nebo vyučování doma. I když se doporučuje zůstat co nejvíc doma, pozvolná procházka v lese nebo na louce prospěje nejen mazlíčkovi, ale také vám. Samozřejmě se všemi potřebnými bezpečnostními prvky. Krmení mazlíčků lze naštěstí jednoduše zabezpečit díky možnosti nakupovat online. Pokud jste z Brna nebo okolí, u Hello Sandy vám rádi doručíme dobrůtky bezkontaktně až domů a vy tak můžete zůstat v bezpečí. 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Co když mazlíčkovi není dobře?

V případě, že mazlíček není ve své kůži, není důvod k panice. Mnohé kliniky ordinují bez omezení, no je lepší si předem ověřit, jak je na tom ta vaše. Uložte si do mobilu kontakt na nejbližší zastupující kliniku, nebo pohotovost. U veterináře dodržujte odstup, chraňte se rouškou a rukavicemi a pokud je to možné, nejezděte do ordinace s rodinným příslušníkem, ale pouze vy, jako jediná osoba. Mnoho neakutních stavů se dá vyřešit i po telefonické konzultaci a proto v současnosti před návštěvou veterináře pro jistotu vždy volejte předem a stav konzultujte. 

Když kadeřník nemůže

Velké množství pejsků je nutné upravovat, nebo vozit do psího salónu. K dnešnímu dni pořád platí omezení co se salónů týče a proto nám zůstává se na chvíli zahrát na psího kadeřníka a zkusit se podívat úpravě srsti na zoubek. Připravili jsme pro vás speciální kampaň, ve které naleznete vše potřebné pro domácí úpravu.
Snažte se srst častěji rozčesávat abyste předešli zacuchaným místům a kůži pořádně promasírovali. Prokrvená kůže je pevnější a lépe udrží srst v kondici. Pokud je potřeba pejska stříhat, vyberte nůžky se zakulaceným koncem, nebo nůžky speciálně určeny pro psy. Se strojkem pracujte opatrně, v závislosti od toho, jestli je váš pes na takové techniky úpravy zvyklý. Svého mazlíčka pravidelně odměňujte. Výhodou je, že nezvyklá situace přináší nové možnosti – stříhání a celkově úpravu můžeme brát jako dobrou motivaci k tréninku manipulace. A to se vždy hodí!

Ať už je situace jakkoli nelichotivá, snažme se nepropadat panice, věnujme svým mazlíčkům čas a pozornost, nezapomínejme na pravidelné zdravotní procházky a co víc, můžeme domácí pobývání vzít jako možnost začít trénovat třeba uváděnou manipulaci. Za celý tým Hello Sandy přejeme pevné zdraví.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?