První pád

15. února 2012

Bylo parné odpoledne, zrovna probíhal tábor, který jsme ve stáji pořádali. Trenérka Monča mi nabídla, jestli s ní nechci jít na jízdárnu a zajezdit si, neodmítla jsem. Vzala jsem si Bena (nádherného frízáka). Došli jsme na jízdárnu, klusali jsme, všechno šlo pěkně.

 

 

Pak ovšem Monča zavelela cval. Beník měl radost, tak začal vyhazovat, vždy jsem to useděla, ale dnes jsem si nevzala rukavice a tak mi ze spocených rukou otěže klouzaly. Začala jsem panikařit a v tu ránu jsem už ležela na zemi. Chvíli bezvědomí, pak jsem si sedla a ucítila tu ohromnou bolest.

 

Koukla se na ruku, která byla oteklá jako balón. Zbytek už si bohužel nepamatuji, jen matně cestu z jízdárny. Potom už sem seděla vedle doktora a popisovala, jak se to odehrálo. "Ben za nic nemůže, je to má chyba"opakovala jsem pořád dokola. Znovu jsem ucítila tu mizernou bolest. "At' už tohle skončí" říkala jsem si s pocitem, jestli Benovi něco není.

 

"Tak jí odvezte na sál" promluvil do mých myšlenek doktor. Sestra mě odvážela a cestou se mi vyptávala na Bena. Všechno jsem jí řekla. Když jsem na něj myslela, všechna bolest jako by přestala, uvědomila jsem si, jak moc ho miluji. "Myslíš, že je to fajn" tyto slova mě probrali. Rozkoukala jsem se, sestry si tam zkoušeli nějaké oblečení.

 

Pomalu jsem si sedla. "Ruka v sádře to jsem si mohla myslet, hlavně, že žiju" říkala jsem si. Dál už jsem jen spala až do rána. "Musím hned do stáje" to bylo mé první slovo, když jsem se probudila. "Ale ještě chvilku, rodiče hned příjdou" odpověděla mi sestra. V 10 hodin už jsem otvírala vrata stáje a běžela za Benem.

 

Objala jsem ho a s brekem jsem se zachumlala do jeho hřívi. Očuchal mi sádru a podíval se na mě jako by přesně věděl, od čeho to mám. "Ahoj" slyšela jsem hlas Monči. "Ahoj" odpověděla jsem. Pevně mě objala a začala plakat. "Celou noc jsem kvůli tobě nespala" řekla už s úsměvem na tváři. Za chvilku dorazili i ostatní a já začala vyprávět. S Beníkem už jezdíme perfektně a zbyly už jen vzpomínky.
Adéla Králová

 

 

 

Přidáno: 48 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?