PRVNÍ PŘÍBĚH ČLOVĚČÍ

16. února 2012

Už jako malá holka jsem velice toužila mít doma nějaké zvířátko, nejraději koně. Nebylo pro mne důvodem, proč to nelze, že bydlíme v rodinném domě v Praze. Tehdy jsem si myslela, že takový kůň by mohl obývat třeba sklep.

 

 

Jak běžel čas,dostávala jsem částečně "ROZUM" a koně jsem vypustila. Nicméně, každý návrat z prázdnin od mé milované vesnické babičky, byl pro mne tvrdým rozčarováním. Co tam bylo zvířat! Koně, krávy, kozy, králíci, psi, kočky... a já nesměla mít doma nic.

 

Tatínka bych bývala určitě přemluvila ale hlavní slovo měla vždy maminka, a ta o chlupáčovi nechtěla ani slyšet. Dodnes jsem nepochopila, proč tomu tak bylo. Tatínek byl rodilý pražák, kdežto maminka vyrostla na vsi, takže bych očekávala spíše opačný postoj.

 

Určitý malý zlom nastal, když mi bylo asi deset let. Vždy v zimě na dva až tři měsíce k nám jezdila moje vesnická babička, aby ušetřila za uhlí. Bydlela v chaloupce, kterou bylo obtížné vytopit. Ten rok, v době její návštěvy, jsme šli se školou na nějakou výstavu do botanické zahrady.

 

Už nevím, čeho se výstava týkala, ale byla tam také rozličná drobná zvířena, od myšek po králíky. Já nevím, co mne to tehdy napadlo, ale prostě jsem tam ukradla dvě bílé myšky v plastové krabičce. Bylo mi jasné, že svůj lup musím doma dobře ukrýt.

 

Dala jsem myšky do krabice od bot a strčila je pod svojí postel. Nakrmit dvě myši nebyl problém, avšak problém nastal, když myšky krabici prokousaly. Já byla ve škole, rodiče v práci, babička seděla u okna a pletla. Najednou se před ní něco mihlo. Nevěřila vlastnímu zraku! Proboha MYŠ, myš v městském bytě, to přece není možné!

 

Navíc myš bílá. Babička nikdy nepila alkohol, takže se jí udělalo poněkud nevolno. Nechápala zhola nic. A tak jí zastihli rodiče, když přišli z práce. Jak to s myškami dopadlo, je asi každému jasné. Maminka myši přímo nenáviděla. Ovšem ani tato epizoda mne nevyléčila, naopak. Stále jsem toužila po zvířátku, ale maminka byla přísná a já si nedovolila kromě jednoho nemocného koťátka něco domů přinést.

 

Koťátko dodýchalo dřív, než bylo objeveno bystrozrakou maminou. Velký zlom nastal až s mojí pokročilou, lépe řečeno zastydlou pubertou, bylo mi tehdy už dvacet let. Nikoho jsem se neptala a prostě jsem si koupila a přivedla domů psa.

 

Navíc psa poměrně velkého, bylo to odrostlé, asi osmiměsíční štěně kolie. A bylo zle, bylo velice zle. Maminka trvala na tom, že pes v bytě nebude, na druhou stranu, pes není myš a nedá se jen tak zlikvidovat. Nakonec mě zachránil tatínek, zbudoval na zahradě pro mojí fenku Aidu zateplenou boudu a oplotil velkou část zahrady, aby měla řádný výběh.

 

Maminka časem také našla v sobě určitou dávku lásky ke zvířatům, často jsem jí viděla, jak Aidu hladí a občas i nějaký pamlsek nenápadně pohodí. V letech poměrně nedávných, kdy jsem měla svého prvního kocoura Zikmunda, jsme maminku přiváželi k nám na Vánoce.

 

Jaké bylo mé překvapení, když jsem mamku nejednou přistihla, jak s kocourkem rozmlouvá a omlouvá se mu za to, že mu nic nepřivezla. A představte si, že Zikmundík při té rozmluvě ležel na stole! Okamžitě se mi vybavila situace z mého dětství, kdy maminka na mé škemrání o kočičku pravila nekompromisně:"KOČKY NENÁVIDÍM, LEZOU NA STŮL!

 

Dnes již maminka není mezi námi a já rozhodně necítím žádnou hořkost pro její nekompromisnost vůči zvířatům doma. Své rodiče jsem nesmírně ctila a milovala, ale jako dítě jsem těžko nesla, že nemohu mít aspoň nějaké malé, chlupaté a teplé tělíčko doma. Myš, křečka, morče, cokoliv.

 

Zde na Micinách si asi těžko přečte můj příběh někdo, kdo má postoj, jako moje maminka. Kdyby však přece, zamyslete se nad tím...pokud máte děti!

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?