První společná noc se Sávou

19. června 2012

Naší borderce je už téměř půl roku. Narodila se v lednu, a tak minulý víkend to bylo poprvé, co bylo konečně hezké počasí a my jsme mohli večer zůstat posedět u ohně na chatě. Ten náš malý čert si užívá výlety na chatu téměř vždy, hlavně, když může krást polínka připravená pro oheň.

 

 

Než jsem se otočila pro sirky, už tahala klacík i z připraveného ohniště. Opravdu si to užívala, běhala po zahradě, tahala klacíky a honila nás, abychom jí házeli míšek. Večer jsme si užili i příjemné grilování, ale asi kolem 8 už bylo vidět, že je naše čubinka unavená. Přesto ještě z posledních sil asistovala nebo polehávala pod stolem.

 

Když se ale úplně setmělo, rozhodla jsem se, že si ji vezmu na klín, protože v 9 hodin večer se nám ještě nechtělo jít spát a ona by sama v chatě určitě nevydržela. Byla unavená, jinak by u mě tak klidně neležela, je hrozný „nezmar“, jak jí říkám, a pořád se někde vrtí! Tentokrát ale ne. Bez hnutí mi spala v klíně, jen oddychovala.

 

Až po chvíli jsme si ale všimli, že slintá!! U našeho pejska to znamená jediné: bojí se! Není typ psa, co by se bál každé maličkosti, ale nesnáší jízdu autem, bojí se přitom a slintá, proto mi hned bylo jasné, co se děje. A vlastně jsem ji chápala! Vždyť je to ještě malé štěně, které se poprvé setkalo s něčím novým.

 

Ve městě je sice tma, ale pouliční lampy nikdy neodvolí, abych venčila Sávu za „úplné“ tmy, vždy, i když je třeba půlnoc, je sídliště osvětlené. Ale na chatě ně, tam je tma tmoucí, žádné pouliční lampy. A navíc ten „řev“ přírody. Cikády, cvrčci i ptáci pěli své noční ódy, na které nejsme z města zvyklí. Sem tam se něco šustlo a bylo to, Sávinka se prostě bála.

 

Ale nebylo čeho, vždyť byla u paničky..za odměnu jsme se rozhodli, že v noci může spát s námi, doma má totiž svůj pelíšek a do postele nesmí, což přísně všichni tři dodržujeme!! A po společné noci jsem za to ještě radši. Rozestlali jsme si totiž gauč, takže to byla jen slabá matrace na zemi a čubinka si ustlala přímo mezi své páníčky.

 

Musím se přiznat, že si to patřičně užívala…jen já jsem se vůbec nevyspala! No jako dítě, k páníčkovi byla zády, takže ten se měl dobře. Ale mě celou noc kopaly nějaké pacičky, do tváře, do krku, do břicha…to bylo samé protahování sem a tam..za chvíli mi funěla do ucha, potom se přitulila k hlavě, potom zase do nohou a zpět.

 

No, projednou jsem jí to odpustila, vždyť to není každou noc.. ale zážitky jsme měli pěkné všichni tři! Jen si nedovedu představit, jak spolu zvládneme v létě dovolenou pod stanem.

 

 

 

 

Přidáno: 60 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?