První týden s Gustíkem

15. května 2013

Uteklo to jako voda. Od okamžiku, kdy mi ho Anička dala do náručí až do chvíle, kdy jsme dorazili do Prahy. Za těch se sedm dní se z nás s Gustíkem stala nerozlučná dvojka. Je neustále za mnou, ať se vrtnu, kam se vrtnu je jako můj stín, toaletu ani koupelnu nevyjímaje.

 

 

Začínáme ráno v sedm, kdy mi provede ranní hygienu, olíže mi celý obličej a ťapkami mi udělá masáž tváří. Po kousacím rituálu všech mých prstů se rychle nasoukám do tepláků, nasadím postrojek a vyrážíme směrem k parku. Při prvním venčení je mu zima a tak ho páníček odnese na krásný trávník, kde Gustík splní svojí povinnost. Následně si sedne na zadní a dožaduje se rychlého návratu do vyhřátého bytu. Cestu už zná zpaměti a tak mě táhne na vodítku jako ohař.

 

Výtah už zvládá statečně. V chodbě osušíme packy, sundám postrojek a hurá k mističkám. Snídá vydatně a po všech nabízených chodech začne dovádět po bytě. Jeho oblíbenou disciplínou je klouzání po plovoucí podlaze a honění žáby od Aničky. Po půl hodince se unaví, přiběhne ke gauči, kde se snažím dospávat a vyskočí na něj. Vsune se mi do podpaží a usne. Funí na mě a já si v duchu říkám, jak rychle se člověku dokáže změnit život k lepšímu.

 

Člověk, který většinu života seděl v kanceláři, chodil na jednání a trousil moudra na prezentacích, jistě ocení změnu životního stylu. Obzvláště pokud je ještě vlastníkem „předního batohu“, vysokého krevního tlaku a astmatu. Jenže start z nuly na sto je pěkný mazec. Sedmkrát až osmkrát venčení, čištění tlapiček, luxování chlupů a vytírání loužiček, které Gustík občas udělá. Změna šatníku z městského floutka na teplákového venčiče, v kapsách pamlsky, sáček na hovínka, vodítko...

 

A pak ta přirozená starost o toho malého drobečka, který je nás vás závislý celým svým bytím. Spadl jsem do toho rovnýma nohama a jedu jako elektrický myš. První velký úkol týdne byla návštěva veterináře za účelem přeočkování. Mladá pohledná veterinářka se Gustíka ujala s největší péčí a provedla vstupní prohlídku. Šampion byl ve velmi dobré kondici a tak nastal vpich včeličky. Opičák ani nezakňučel a byl rozhodně statečnější než já.

 

Tři dny jsem ho hlídal jako oko v hlavě. Nosil jsem ho na jeho oblíbené místo, kde si vykonal, co bylo třeba. Jakmile byl hotov, nabral stopu k domovu a táhnul mě k našim dveřím. Okamžitě se pustil do připravené večeře, řádně ji zapil mlékem a začal rotovat po bytě. Naše plovoucí podlaha je pro Gustíka závodní dráhou a zároveň klouzačkou. Když někdy nevybere zatáčku, dostane se do neovladatelného smyku, než se zastaví o gauč nebo svůj pelíšek.

 

Zkrátka a dobře první týden s Gustíkem byl neobyčejný začátek. A rozhodně se nemůžu dočkat dalších dílů našeho kamarádství.

 

 

 

Přidáno: 68 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?