Psa s PP nebo ne?

11. května 2014

Hodně lidí dnes přemýšlí, zda koupit psa s PP nebo bez PP. Před šesti lety jsem také přemýšlela a řešila finanční stránku.

Přeci jen pes s PP vyjde dráž. Dnes už mám ale jasno! Díky zkušenosti, kterou jsem bohužel (bohudík?) prožila.
Jak už bylo řečeno je to skoro šest let, co jsem seděla doma a prohlížela inzeráty v novinách, abych mámě k narozeninám koupila štěně. Chtěla jsem hodného psa, který se stane jejím kamarádem do pohody i nepohody. Dlouho jsem přemýšlela, až jsem narazila na inzerát, který zněl velmi slušně. Sliboval kvalitní štěňata po rodičích s PP, zdravá a nekonfliktní povahy. Jelikož šlo o rasu, kterou jsem neznala, napřed jsem si vyhledala, kdo je vlastně Coton de Tuleár. Malý, bílý pejsek mě hned okouzlil. Měl všechny vlastnosti, které jsem hledala. (i když podle recenze se to určit nedá, každý pejsek je jiný) Neváhala jsem a žhavila telefon a měla jsem štěstí - jeden pejsek byl ještě volný. V té době mi nepřišlo divné, že se majitelka chce sejít na hlavním nádraží v Praze, kde mi pejska předá. Když přišel den D jela jsem celá natěšená do Prahy. Jakmile jsem uviděla paní chovatelku, trochu jsem se zalekla. Připomínala bezdomovce, ale jelikož nedám na první dojem, šla jsem si z vesela pro pejska. Paní mi ho v rychlosti předala, vzala si peníze a zmizela v davu. Pejsek, ač načesaný a upravený, byl od začátku velmi bojácný. Když jsem konečně dorazila k mámě, jeho první reakce v novém prostředí byla, že zalezl za křeslo a strachy se klepal. Říkala jsem si,že je asi vystresovaný z cesty. Do týdne si zvykl a stal se z něho parádní kamarád. Upnul se na mámu a ta byla šťastná, že ho má.
První problém nastav tak v půl roce jeho života. Zdálo se nám divné, že zatím nereaguje na své jméno. Také byl v některých situacích velmi bojácný. Prvně nás na to, že něco není v pořádku, upozornila paní v psím salónu. Tak nějak nás utvrdila v tom, že má nejspíš za sebou nějakou negativní zkušenost. Návštěva veterináře byla nevyhnutelná - ten nám potvrdil, že je pejsek hluchý. Také nám pověděl, že to rozhodně není čistý cotonek. Přizpůsobili jsme se a pejsek začal brzo reagovat na gesta. Hlídal si nás, nechodil daleko.
Další problém se ohlásil v jeho třech letech. Začal se dusit, byl hodně unavený ... Proběhla další návštěva veterináře a po různých vyšetřeních bylo jasno: selhávání ledvin, nejspíš způsobeno genetickým křížením. (to ale nebylo potvrzeno) Nechtěli jsme se s ním loučit a jelikož na tom zatím nebyl tak špatně, začali jsme si zjišťovat různé informace. Změnili jsme stravu, začali chodit na kapačky a pravidelně na krev. Jeho stav se zlepšoval. Každá další návštěva u veterináře a těch 15 minut čekání na výsledky krve, to bych nepřála nikomu zažít! Přesto vše se v lednu 2013 jeho stav začal horšit. Proběhla další snaha o jeho záchranu. Na chvíli bylo vše v pořádku, v březnu 2013 zemřel. Bylo mu pouhých 5 let! Večer nás všechny obešel, pohrál si s parťákem kocourem a ráno už jen ležel. Zabalila jsem ho do deky a odvezla na veterinu. Jeho hlavička se už jen bezvládně kymácela, už jen dýchal. Když jsme čekali v čekárně, než nás téměř okamžitě přijali, naposledy se na nás podíval. Tohle je to nejhorší pro každého pejskaře. Bohužel tohle nebyl první pes od této "chovatelky", který takto skončil - shodou okolností v mém bydlišti žije paní, které zemřela fenečka na selhání ledvin v šesti letech. Náhoda?
Po nějaké době jsem jela pro nové štěně, tentokrát k opravdové chovatelce, tedy pes s PP. Byl to ohromný rozdíl! Viděla jsem matku štěňat i prostředí, kde jsou chována. Na požádání jsem mohla vidět i otce. Hned u dveří mě vítala dvě chlupatá klubíčka, opravdu veselí pejsci! Byla jsem informována o zdraví rodičů. Dostala jsem plno užitečných rad a startovací balíček pro prcka: granulky, jeho dečku, hračky, plenky, nějaké mlsky a samozřejmě chovatelský servis. Mohu kdykoli napsat a chovatelka odepíše takřka hned. Také mi nabídla pomoc s výstavami. Byla jsem velmi překvapena ochotným přístupem a profesionalitou. Teď máme doma nádherného a zdravého cotonka Woodíka! (Goody Woody Hollow Sleepy Ranch)
Když si koupíte štěně s PP máte jistotu, že jste si přivezli rasu, kterou jste chtěli. Máte záruku, že štěně má zdravé rodiče, které prošli bonitací. (splňují podmínky pro uchovnění) I štěně s PP může být "gaučák" - nemusíte s ním jezdit na výstavy. Když nechcete štěně na sport, tak se dá sehnat i papíráček za rozumnou cenu. Pokud přemýšlíte nad financemi už u koupi štěněte, tak si psa nepořizujte - vyjde vás totiž MNOHEM dráž, než je kupní cena. (kvalitní žrádlo, hračky, výbava, veterinář, popř. závody...)
Nechci hanit pejsky bez PP a ne každý člověk, co prodává štěně bez PP je křivák, ale po své zkušenosti bych už nevolila jinak než psa s PP !!

 

Přidáno:  60 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?