Psí buzení

8. ledna 2013

Už dlouho o tom přemýšlím, ale lenost mi bránila, napsat o tom pár slov. Jak si matně vzpomínám, je to už skoro 50 let, to jsme měli kolii, Prince. Ale už si nevzpomínám, jaký způsob používal na buzení páníčka.

 

 

Vzpomínám si ale na Míšu, kříženeček pudlíka, kterého jsme dostali od paní ze spolku přátel zvířat. Byl několik dní přivázaný u zábradlí v Modřanech, odkud ho nějaká dobrá duše odvázala... Velmi rychle se u nás zvykl a projevoval svojí psí lásku a vděčnost mnoha způsoby. Nejhorší bylo buzení.

 

To takhle ležíte a vychutnáváte poslední sladké minuty dřímoty, když náhle na vás přistane almara, no almara .... splašená tramvaj , která po vás začne chodit s přešlapováním paciček ... když se proberete, sedí nevinně a sleduje co tomu říkáte... v očích má to já ne, to panička chtěla abych tě vzbudil... já ne.

 

Další v řadě byl německý ovčák Beník ... to byl kruťas, na povel paničky se přiblížil a lehce jak motýl přiložil svůj mokrý a studený čenich na moje záda. Neznám horší způsob buzení. Snad ani polití vodou nemá takový psychický účinek jako selektivní výběr zad v bederní oblasti.

 

Nejlepší způsob buzení volila Norinka, německá ovčanda, moje holčička. Potichu přišla, aby páníčka neprobudila a přitulila se a usnula.... Teprve když panička se šla podívat proč je stále ticho, začala mě jakoby žužlat ucho. Já budím! Naučila to i dalšího v řadě současného - Beníčka retrívra, který převzal jemné způsoby Norinky a neagresivně se přitulil z druhé strany a usnul. Když Norinka odešla tam někam nahoru, a nám se stýskalo, přišel do rodiny Nero....

 

Agilní belgický ovčák... v činnosti buzení velmi agresivní. Ještě když byl malý nás budil ve svojí oblíbenou 1 hodinu v noci a chtěl si hrát... Teď již dorostl do pubertálního věku, takže buzení vypadá následovně. Napřed přijde Beníček, který při buzení usne stočen do klubíčka a funí páníčkovi na záda. Pak skočí Nero a svojí váhu hodí páníčkovi přes nohy. Když se nic neděje a páníček předstírá, že ještě spí, začne oblizovat vyčnívající části z páníčka.

 

Ucho... zvlášť oblíbené, pak přijde na řadu nos, vlasy... při zakrytí dekou nalezne většinou palec u nohy a začne oblizovat a žužlat. Přitom začne teskně pískat jako vlak na přejezdu. Když se páníček konečně vyhrabe a jde se umýt a posnídat... Zvítězil a přimáčkne se na Beníčka a také spokojeně usne. Konečně je celé letiště naše. Myslím, že většinu způsobů buzení mnoho paniček i páníčků zná, přesto jsem se je pokusil popsat podle jpsích různých osobnosti.

 

 

 

Přidáno: 66 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?