"Psí dortík"

30. ledna 2011

Mám doma čínského naháčka, Nellynku, je jí asi rok a půl, je spíš vybíravá, ale taky má strašně ráda některou zeleninu a ovoce, jako jablka a mrkev. Za to mi, ale skoro vůbec nežere granulky nebo cokoliv suchého, to jenom, když má opravdu velký hlad nebo, když se vrátíme z dlouhého výletu domů a ona je příliš unavená, než aby se nad svojí miskou ofrňovala.

Taky vím, že bych svojí čtyřnohou holčičku neměla rozmazlovat a nějak jí příliš podsrojovat, ale jednou za čas př. na narozky svého miláčka by se dalo počítat s něčím jako „psí dortík“, sice to asi nepotřebuje ale ta vůně a chuť je přímo božská a když něco takového může voňet mě, navíc s představou,že bych se do dortíku pustila, tak pejsek rozhodně otálet nebude...

Začnu jsem s přípravou masíčka (v mém případě kuřecí hřbety), uvařím a chrupavkami s masem vystelu klasickou formičku na dorty (oválný plech). Pak připravím rosol (vyvařený z masa, nejlépe domácí) a ještě ve vodové konzistenci ho naliji na maso. Do rosolu za měkka zasouvám zeleninku a vůbec některé pochoutky které má můj mazlíček rád, ale které také budou chuťově ladit s masem v rosolu. Mrve např. mohu zabodnout na vrch do rosolu po obvodu dortíku jako svíčky, nakrájenými plátky papriky vytvarovat na dortu ksichtík. Případně pokud jsou doma granulky které mi pejsek nejí, tak jich pár zamíchám ro rosolu, ty pak nasáknou takže by neměli pejskovi dělat problém, ovšem záleží na povaze. Znám jednoho pejska, který ať jsou granulky kdekoli, tak je vždy pravidelně vybírá.

Pak je dortík hotov, ale dle libosti se může ještě připestřit. Nellynka se na něj vrhala už při přípravě, ale nakonec se dočkala svého a vychutnala si tu pochoutku fakticky pořádně. Chloupky měla zašpiněné a jak si prackou přidržovala talíř tak se na ní jeho obsaah tak trochu zvrhnul. Bylo úžasné se dívat s jakou vervou se pouští do dortu.
Zkuste taky něco podobného...

 

Přidáno 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?