Psí hotely

20. února 2008

První psí hotel byl v České republice otevřen až po roce 1991, přestože se tedy nejedná o úplnou novinku, mnoho lidí neví, k čemu takový typ hotelu slouží. Psí hotely jsou vhodné pro zvířátka, jejichž páni se o ně nemohou nějakou dobu starat, a to z důvodu dovolené, služební cesty či například pobytu v nemocnici. V takových případech si majitelé zvířátek snaží zajistit „hlídání", možností je ponechat zvíře v městském útulku, avšak mnoho zvířecích útulků není ochotno ubytovat vaše zvířátko na takto přechodnou dobu, právě v těchto situacích přichází možnost ubytování v psím hotelu, který zajistí vašemu mazlíčkovi nejvyšší komfort.

V každém zvířecím nebo přímo psím hotelu je váš mazlíček pod neustálým 24 hodinovým dohledem, v případě potřeby je samozřejmostí poskytnutí veterinární péče.

 

Psí hotely dále nabízí individuální péči a osobní přístup ke každému pejskovi a dva druhy ubytování:

  • ve venkovních zastřešených kotcích chráněných proti větru pro pejsky zvyklé žít venku
  • a v zateplené budově pro ty pejsky, kteří jsou chováni v bytě a ven se chodí pouze proběhnout a zadovádět si. Pejsci chodí na pravidelné vycházky a samozřejmostí bývá volný výběh v areálu hotelu, při kterých se psi venčí samostatně nebo v malých skupinách, které určí zkušený personál dle povahy a snášenlivosti plemen, aby se zabránilo případným konfliktům. Po celou dobu jsou psi pod dozorem, pracovníci se jim maximálně věnují, mazlení, hry i nenáročný výcvik je běžnou součástí každého dne

 

Do hotelu bývají přijímáni pouze zdraví řádně očkovaní psi, má-li však váš pejsek nějaký drobný zdravotní problém, který neohrozí jiná zvířata a musí pravidelně užívat léky, je možné se individuálně s pracovníky hotelu dohodnout na podávání zmíněných léčiv. Podmínkou pro přijetí do hotelu je předložení platného očkovacího průkazu a zdravotního potvrzení od veterinárního lékaře (obvykle ne staršího než 1 týden).

 

Krmení kvalitní stravou, zajištěnou hotelem, probíhá 2krát denně, obvykle se jedná o granule, v některých hotelech však funguje i teplá kuchyně. Dle vašeho přání může pes dostávat i vámi dodanou potravu, na kterou je zvyklí z domova. Čistá voda k pití je pejskům dostupná neustále.

 

Pokud budete mít jakýkoli dotaz či připomínku, nebojte se zeptat, ujistit se, či si ověřit, že informace, podmínky či nabídku hotelu chápete dobře. V případě, že se vám cokoli nebude zdát, nemějte strach hotel odříct, jedná se o zdraví a bezpečí vašeho miláčka a váš dobrý pocit. Konkurence hotelů je vysoká,  nemusíte se proto bát, že byste pro pejska vhodné ubytování, dle vašeho vkusu a požadavků nenašli.

 

Psí hotel a nejčastější otázky:

Jak bude pes snášet nové prostředí?

Nemusíte mít obavy, pejsek se velmi rychle rozkouká a svůj kotec si přivlastní jako osobní teritorium a útočiště, kde se cítí bezpečně a má možnost pozorovat odsud dění kolem sebe. Sami budete mít možnost projít si se svým pejskem a pracovníkem hotelu celý hotel. Psi jsou velmi vnímaví ke svému okolí a sami vycítí přátelského ducha a bezpečí hotelu, rychle se aklimatizují a zařadí do nové smečky. Také poznají, že se jich nesnažíte zbavit a neopouštíte je napořád.

 

Pozná mě můj pes, až se vrátím?

Psi mají velmi dobrou paměť, po dobu vaší nepřítomnosti si budou stýskat podobně jako děti na prázdninovém táboře, budou mít však tolik aktivit, že nebude mnoho času na trápení se po páníčkovi. Nemusíte mít strach, že by vás váš pejsek nepoznal, nebo vám vaši nepřítomnost vyčítal.

 

Budu si moci prohlédnout prostředí hotelu pro psy?

Pracovníci hotelu jsou obvykle velmi milí a ochotní a jistě vám velmi rádi vše ukáží a vás i vašeho miláčka hotelem provedou. Při prohlídce hotelu si všímejte hygieny kotců, čistoty ubytovaných psů, volného areálu kde se váš pes bude venčit, pozor si dejte i na zvuky kolem hotelu, aby váš pejsek nebyl rušen například přílišným hlukem města.

 

Bude si můj pes stýskat?

Jistě že se po vás pejskovi bude trochu stýskat, žije s vámi, je na vás zvyklý a má vás rád, po pravdě se však bude více stýskat vám po něm. Pracovníci hotelů jsou veskrze vyškolení, mají velmi vyvinutý vztah ke zvířatům, nejsou tam zaměstnaní jen kvůli krmení a úklidu. Jsou citliví a vědí jak pejsky zabavit aby se nenudili nebo si nestýskali, věnují se jim aktivně, mazlí se s nimi, hrají si a věnují se společně i nenáročnému výcviku.

 

Mohu denně dostávat třeba SMSkou informaci o tom jak se můj pes má?

Na to se také v hotelu informujte, ani toto by neměl být problém. Většina hotelů zaujímá ke klientům a jejich mazlíčkům individuální přístup.

 

Při dlouhodobějším ubytování (třeba 3týdenní lázně)... může psa navštívit člen mé rodiny, který se o něj ale v té době nemůže starat trvale?

Návštěvy odborníci nedoporučují. Po nějaké době si pejsek na nové prostředí zvykne a chová se v něm bezstarostně. Každá návštěva známého a milovaného člena rodiny ho však vrátí zpět „domů", vzbudí v něm radost, nadšení a touhu odejít. Po odchodu člena rodiny opět  musí projít procesem  „opuštění", musí se znovu přizpůsobit a zvyknout si na náhradní domov a to pro něho není v žádném případě dobré.

Další podobná témata

Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení a Váš pes by mohl trpět, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?

Tato akce je nenávratná, takže si to pořádně rozmyslete, jelikož po souhlasu už není cesty zpět.