Psí jména - Jaké jméno pro psa?

7. září 2011

Pokud si domů pořídíme pejska, přemýšlíme nad otázkou, jak ho pojmenovat - tedy vybíráme nejvhodnější psí jména. Podle jakých kritérií jméno zvolit, aby byl spokojený pejsek i jeho páníček? Čemu dát přednost – tradičnímu jménu, jménu, které se dědí z psí generace na generaci či jménu neobvyklému, kterým se náš mazlíček bude pyšnit? Nejdůležitějším hlediskem je, aby si pejsek na jméno zvykl a při jeho vyslovení ihned přiběhl.

Psí jména a jaké zvolit

Majitelé si v dnešní době mohou vybírat z celé škály jmen – českých, cizích ba dokonce exotických. Existují kalendáře s psími jmény, které nám volbu nejen ulehčí, ale zároveň se dozvíme, kdy má náš psí kamarád svátek, abychom pro něho připravili nějaký psí pamlsek.

 

Pejskové s průkazem původu se pojmenovávají ušlechtilými, luxusními jmény, které odpovídají jejich charakteru a vlastnostem. Jméno má určitou image a prestiž.

 

Majitelé často při výběru jména vycházejí z fyzického vzhledu svého mazlíčka. Řada majitelů také vychází ze zažitých rodinných tradic, a proto pejsek přebírá jméno po původním hlídači, který majitele již navždy opustil.

 

Pohádková psí jména

Páníčkové zabrouzdají při výběru jména i do klasických večerníčkovských postaviček. Dost často se tak na procházce setkáváme s psími celebritami jako Fík, Štaflík, Škubánek, Špagetka, Žeryk…Ovšem nejen večerníčky jsou inspirací pro zvolení jména. Nesmíme opomenout ani jména psů podle nejrůznějších seriálových a filmových postav, jména světově známých filmových hvězd či jména historicky slavných králů.

 

Některá jména v psím světě jsou již stálicemi, některá mohou vzniknout z momentálního nápadu a některá mohou být zcela vymyšlená, výplodem naší fantazie. Nejlepším východiskem zůstává, pokud psí jméno nejlépe vystihne psí naturel.

 

Každé psí jméno má v sobě určité kouzlo, vychází z určité symboliky nebo navazuje na jistou tradici. Obecně si v něm člověk našel zalíbení. Snoubí se v něm faktor krásy, efektivnosti, ale i určité dávky noblesnosti a je pro něho zkrátka tím NEJ. Vybrané jméno pro psího mazlíčka je zároveň i určitým zrcadlem samotného páníčka, v němž se odráží jeho smysl pro vkus.

 

Autorka: Andrea Ctiborová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?