Psí kamarád

29. února 2012

Tento příběh se stal mé kamarádce. Životem člověka projde plno zvířat, ale jen málokteré dokáže zanechat takovou stopu…Od mala jsem měla několik zvířat, přes křečky, morčata, kočku až po psy. Mým prvním psem byla bílá fenka středního vzrůstu Arinka.

 

 

Měla delší bílou srst a byla mým tehdejším miláčkem, s ní jsem se naučila, psovi porozumět. Jako malá jsem jí vodívala po zahradě na vodítku. Jelikož byla Ari už stará psí dáma, pořídili jsme si ještě fenku německého ovčáka Deny. Když Ari umřela, přestala jsem o psy jako takové jevit zájem, protože roční fena Deny ještě moc rozumu neměla, a tak jsem s ní na procházky nesměla, protože se tehdy rodiče báli, že jí neudržím a že mi uteče.

 

Tak jsem se začala věnovat koním. Přes dva roky jsem jezdila na koních. Bylo to super, ale podmínky pro ježdění byly čím dál horší, takže jsem s ježděním skončila. A najednou se ve mně něco zlomilo. Uvědomila jsem si, že pes je inteligentní tvor a že je to také dobrá zábava. Od té doby jsem byla na Deny téměř závislá.

 

Každý den jsme spolu chodily ven a byly velké kamarádky. Deny byla chytrá, inteligentní a pracovitá. Povely jí nedělaly problém, přihnat domů hejno slepic jí přišlo spíše jako zábava, než práce. Po třetím roce života se uklidnila, byla z ní chytrá a inteligentní psí slečna. Ve čtyřech letech poprvé čekala štěňátka.

 

V listopadu toho roku se jí narodilo pět štěňat, všechno byly holky a všechny byly zbarvené jako ona. Po odchodu všech štěňat byla jako bez života, ale i s tím se dokázala srovnat. Čas plynul, já jsem se naučila plno věcí, jak psovi porozumět a jak ho vychovávat…. Jenže čas je jako voda v potoce a nikdo ho nezastaví…

 

Denča stárla a já se čím dál víc strachovala, kdy přijde den, kdy se s ní budu muset rozloučit, ne jen na víkend, kdy pojedu k babičce na prázdniny, ale rozloučit navždy. O Vánocích 2006 byla Deny ještě v normálním stavu, na téměř dvanáctiletého psa byla velmi čilá. 31. prosince, kdy je konec roku a tudíž používají různou pyrotechniku, jsme dali Denče jako každý rok prášky na spaní, aby v klidu přežila silvestrovskou noc a nebála se.

 

Ona se už jako malá bála ran, takže Silvestr byl pro ni naprosto stresující, proto ty prášky. Noc sice neprospala, protože už v ten den dopoledne tušila, že se něco děje, a tak jsem u ní proseděla celou půlnoc a čekala společně s ní, až bude klid. Druhý den Deny napůl prospala, ale byla pořád v klidu. 3. ledna jsem si všimla, že začíná pokulhávat, myslela jsem si, že to bude třeba zánět šlach.

 

Bohužel zánět šlach to nebyl…den ode dne se Denčin stav zhoršoval. V neděli 14. ledna jsem se na ni šla jako obvykle podívat…seděla před boudou a její oči jakoby říkaly: „Paničko, pomoc mi, trápím se“. Nevěděla jsem, co mám dělat. Byla apatická, asi ani nevnímala co jí říkám. Všechno jí bolelo, když jsem ji pohladila, uhýbala a přitom, se tak ráda mazlila.

 

Věděla jsem, že je to konec, ale nechtěla jsem si to připouštět. Místo obvyklých granulí jsme jí dávali jen kapsičky, které tolik milovala, ale ani to už mi nechtěla jíst. Nechtěla chodit, neštěkala… prostě byl s ní konec. Bála jsem se toho dne, kdy jí uvidím naposledy. Můj strach byl oprávněný.

 

V úterý 16. ledna jsem ji v kotci našla mrtvou…Bolest z jejího odchodu byla veliká, ale říkala jsem si, že to asi tak mělo být, a že je jí aspoň lépe, a že se nemusí trápit… Po jejím nenávratném odchodu jsem si uvědomila, že jsem přišla o nejlepší kamarádku a hlavně o psa s velkým „pé“.

 

Byla jedinečná, inteligentní, temperamentní, pracovitá, prostě pes, na kterého se nezapomíná…I když už mezi námi není, chtěla bych jí strašně moc poděkovat za to, co pro mě udělala, dokázala mi naslouchat, i když nevěděla o čem mluvím, dokázala rozveselit někdy i rozzlobit.

 

Byla prostě psem, na kterého se nezapomíná…A právě jí patří veliké DÍKY, protože ona byla tím nejlepším učitelem, jak se psem zacházet a jak se o něj starat.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?