Psí knížky

5. června 2014

Milí přátelé pejskaři – čtenáři! Knih o psech je poměrně dost, ne každá ale stojí za přečtení, proto bych se s vámi chtěla podělit o několik zaručených typů.

James Herriot, britský spisovatel a původním povoláním veterinář, už se dá zařadit mezi klasiky, píšící s láskou o zvířatech a lidech předválečného anglického venkova. Všechny jeho knihy jsou napsány krásným, lehce čtivým stylem, jsou plné dojemných příhod i inteligentního – a vůbec ne suchého – anglického humoru. Psi se vyskytují v každé knize, ale speciální „psí“ knížka byla u nás vydána naposledy v roce 2010, v nádherné ilustrované úpravě, a jmenuje se „Moje nejmilejší psí historky“. Můžete číst bez problémů i dětem. Pro milovníky koček vyšly ve stejné úpravě historky kočičí.
Když už jsme u klasiky, nemůžu nezmínit českého spisovatele Jaromíra Tomečka a někdy před čtyřiceti lety vydanou sbírku povídek „Psí hlas“. Vyšla sice v Edici 13 (Pamětníci, vzpomínáte na žluté knížky?), ale děti si v ní asi moc nepočtou, Tomeček nezapře lyrika ze staré školy a jeho překrásné, květnaté, leč docela ubíjející líčení krás přírody spolehlivě odradí i ukázněného čtenáře. Pokud ale vytrváte a prohrabete se ranní rosou na stéblech trávy, objevíte nádherné, dojemné a strhující příběhy, které vás i po těch letech chytnou za srdce.
Další milé počtení nabízí americký autor W. Bruce Cameron. Jde o román „Psí poslání“ a jeho pokračování „Psí cesta“, vyprávějící příběh toulavého štěněte, vracejícího se v různých podobách zpátky na svět, aby mohl naplnit svoje určené poslání. Vypravěčem je pes a knihy se čtou jedním dechem.
Absolutně největší pecka, která mne doslova sejmula, je prvotina amerického autora Davida Wroblewskiho, román „Příběh Edgara Sawtela“. Neuvěřitelný nápad, neuvěřitelný příběh, neskutečný jazyk. Sawtelovi psi jsou kouzelní a hlavní hrdina příběhu, němý chlapec Edgar, prostě neuvěřitelný. Scénu, kdy znakovou řečí čte štěňatům „Knihu džunglí“, vidíte úplně před sebou. A fenku Mandličku chci mít rozhodně doma! Kniha má jediné mínus - rozsah. Autor je důkladným vypravěčem a děj se místy trochu táhne, takže čtenáři zvyklí na svižné tempo akční literatury se trochu zapotí. Ale věřte mi: stojí to za to!!!
Kdo má rád vlky, neměl by si nechat ujít „Vlka samotáře“ od Jodi Picoultové. Do nádherného, skvěle napsaného psychologického románu zakomponovala autorka neskutečný popis života vlčí smečky, takže po přečtení jsem zjistila, že jsem úplně vedle a vyrážím hledat do odborné literatury, jestli je to fakt pravda.
A pokud mohu ještě dva typy na literaturu vzdělávací: C. Tennant: „Zlozvyky psů“ a E. Aldington „O psí duši“. První knihu netřeba popisovat – neznám psa, který by nějaký ten zlozvyk neměl. Aldingtonova kniha je pro všechny pejskaře, kteří se vážně zajímají o „psí psychologii“. Dozvíte se o spoustě věcí co, jak a proč.
Přeji hezké počteníčko…
Lenka Kučerová

 

Přidáno: 55 bodů

 

 

 

 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?