Psí nebe - Umírá

8. října 2010

Tento příběh jsem napsala prostě proto, že tolik miluji svého malého, chlupatého společníka, a také proto, že rádá píši. Pokusila jsem se o podání psí duše a vyjádření jejich pocitů. Představuji zde psí nebe.


Rány dopadají na strápený psí hřbet, až konečně klesá, nedýchá. Je to jako vyjít ze zatuchlých mučíren do slunečného jarního jitra. Před kalným zrakem kem starého psa se rozplývá nenáviděný dům se špinavou podlahou, ON, který ho tolik trápil, on v tomto světě není. Uplynul spolu s bolestí a strachem. Tak taková je smrt.

 

Vstoupil do rajské zahrady, kde nikdo nezná strasti. Pes lehce, jako zamlada, prochází vyhřátou loukou, srst mu čechrá lenivý vánek. Kolem se sluneční paprsky odráží od listů na nízkých, košatých stromech. Tráva je jako chladivé hedvábí, kterým se brodí rájem. Do nozder mu plyne sladká vůně rozkvetlých květů a ovoce. Odevšad zpívají ptáci. Potěšeně si prohlíží drobná růžová kvítka, kterými je louka posetá.Napravo i nalevo jsou ty nádherné stromy, rozložité koruny jako by mu kynuly ve vánku na pozdrav. Vše je pestrobarevné, prosycené sluncem, ale kupodivu nemusí při mhouřit oči, vše přirozeně plyne kolem něho. Kráčí dál, našla puje zlehka.Konečně dojde až ke skvostnému stromu,pod ním nachází blahodárný stín. Dlouze se dívá na růžové, modré a bílé květy, na oranžové plody a přičichává k vonnému dřevu. Potom spikojeně ulehává do trávy a dlouze vzdychá. Bude tu čekat na ni, na Sun. Ona je jeho mladá láska, ona přijede. ON se o to postará. Až ji smrt zbaví tíže, bude tu na ni stále čekat. A spolu se Sun se bodou procházet rájem v nebi, budou nasávat sladkou vůni, něžně se o sebe otírat čumáčky... On sem nemůže! A budou se Sun jen sami dva, navěky.....!

 

Přidáno: 38 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?