Psí placatky - o boxerech až po mopse

28. července 2014

Možná se vám taky vždycky zdáli jako nepovedená hříčka přírody, nešťastní bambulové, kteří při narození vrazili do zdi, a už jim to zůstalo. Psi s placatým nosem jsou přesto nádherní! Svým způsobem. Mají ve svém zplacatělém čumáčku pozitiva roztomilosti i svá negativa. A dozajista si vás nakonec získají!

Strasti placatosti psích čumáčků

Nic není na světě jednoduché. Ani narodit se se zdeformovaným nosem. Problémy začínají hned při nadechnutí. Běžně dlouhý psí čumák funguje částečně i jako chladnička – když je vdechovaný vzduch teplý, při průchodu nozdrami se ochladí a do plic vstupuje s příjemnou teplotou. I proto si psi neustále olizují nos – zajišťují tak ochlazování krve špičky nosu a tím i ochlazování vdechu. Když však mají nos krátký, vzduch se cestou do plic nestihne dostatečně ochladit. Plemena psů s krátkým čumákem se v létě snadno přehřívají, což se projevuje jejich zoufalým chrochtáním. Není jednoduché to udýchat!

 

Jak pečovat o psí čumák

U tzv. brachycefalických (krátkonosých) plemen často dochází k zánětům na kůži v místě záhybů. Tam, kde na sebe kůže těsně naléhá, nemůže pokožka tolik dýchat, dochází k zánětům a tvorbě strupů. Při výskytu strupů je dobré postižená místa desinfikovat naředěnou desinfekcí alespoň jednou denně. Vždy je ale lepší podobné problémy konzultovat s veterinářem, může docházet k tvorbě plísní, vyžadujících odbornější péči. Komplikace mohou způsobovat i nerovnosti zubů či rozštěpy patra.

 

Bez klobouku bos, narazil si nos

Mezi plemena, která „po narození nabourala do zdi“ patří především mopsi, buldočci (francouzský buldok i anglický buldok), boxeři, bostonský teriér, bordeauxská doga, pekingský palácový psík, bruselský grifonek, shi-tzu, či šarpej. Na šarmantnosti a lásce těmto plemenům však jejich nosní nedostatek nijak neubírá. Naopak, umí toho patřičně využít. Buldočka z našeho videa byste s takovou s takovou prosbou na postel určitě pustili!

 

Buldoček

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?