Psí pohádka

18. prosince 2010

Pohádka vypráví o dědečkovi a babičce.

 

Jednoho dne jde dědeček z hospody a zakopne o něco na zemi. Zvedne to a zjistí, že je to štěňátko. Přines ho domů kde mu udělá z kapesníku dudlíka dají ho spát ke koňům Žance a Ferdovi. Za pomoci babičky štěňátko vychovají až se z něho stane pes Voříšek. Naskytne se ale problém – Voříšek neumí štěkat a tak se celá vesnice hádá jak to, že ne až jednoho dne Šulitka platí a kuli přemýšlení se nemůže dopočítat až mu hospodský řekne jestli ho máma nenaučila počítat. Jakmile to Ulitka uslyšel hodil peníze na stůl a běžel k dědečkovi. Hned co spatřil dědečka ve dveřích vylíčil mu, že Voříška měla naučit štěkat máma, a tak si kleknul k Voříškovi a začal štěkat. Voříškovi se to zalíbilo a tak když později štěknul bylo to slyšet na kilometr daleko.

 

Jednoho dne se dědeček zastavil u hospody kde zašel dovnitř. Voříška zlákala vůně jelit a tak odběhl panáčkovat do kuchyně. Dědeček se zapovídal se starým kamarádem a tak s ním odjel, na Voříška zapomněli. Voříšek zjistil, že nic nedostane a tak se vrátil před hospodu ale dědečkův vůz tam už nebyl. Rozhodl se vydat na zpáteční cestu sám. Doběhl až před kopec okolo kterého se silnice stáčela, ale jemu se nechtělo okolo a tak se vydal přes. Na jednom paloučku spatřil psí víly jak tančí a ani stéblo trávy neohnou. Nechal se okouzlit a krytý vystoupila nejstarší a začala povídat pohádky, s napětím poslouchal. Až když se víla zmínila o uzeném psím království které se propadlo do zemně Voříšek to nevydržel a chtěl se zeptat kde to je. Jakmile ale štěknul víly zmizely proto se zklamán vrátil domů.

 

Přidáno: 28 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?