Psí příběh "Halloweenský obleček"

26. října 2013

Musím říct, že jsem měla velké výhrady vůči dvěma věcem. První je Halloween a tou druhou oblečky pro psy. Halloween proto, že snad máme dost svých svátků, tak proč přebírat a ještě slavit ty americké. Oblečky pro psy proto, že mi to přišlo ponižující. Myslím právě pro ty psy. Pes se přece s oblečkem nenarodil. Má srst, tedy většinou.

Postupně jsem ale musela pár věcí přehodnotit. Miluji strašidla všeho druhu a ty k Halloweenu prostě patří. Také ty různě vyřezávané dýně. Nějak jim začínám přicházet na chuť. A co víc, letos si hodlám také jednu vyrobit. Úplně to vidím. Dám do ní svíčku a bude to vypadat skvěle, úžasně strašidelně.

Musela jsem změnit i názor na oblečky pro psy. Hlavně proto, že můj pes Dany měl před měsícem trochu problémy s močovým měchýřem a to počasí, které teď panuje, vůbec Danymu nesvědčí. Tedy spíš to tvrdil doktor. Má pravdu. Dany je rozmazlený z teplého bytu a dlouhé procházky by mu mohly být osudné. A on dlouhé procházky miluje.

Nezbývá tedy než sklopit hlavu, přiznat si, že některé názory stojí za přehodnocení a prostě jít koupit Danymu ten obleček.

Obchod se zvířecími potřebami bereme tedy útokem. Dany je se mnou. Musí si vybrat, co by se mu líbilo. A tak beru do ruky jeden model za druhým, zkoumám velikost a tuším, že vyzkoušení bude asi trochu nutné.

„Tak co, Dany, co tenhle?“ ukazuji mu model, který mi padl do oka hned. Má zip, kapuci, prostě pecka. Tedy to je můj názor. Jenže Dany sedí a kouká divně. Jasně, nelíbí.

„No a co tohle? Podívej, ty veselé barvy! Jo, a má zapínání na suchý zip!“ dodávám a přeji si jediné. Aby to Dany odsouhlasil. Jenže, zase nic.

„Dany, musíš si vybrat! Nebo to udělám já!“ vyhrožuji a beru do ruky model další, tentokrát s úsměvem. Větší paskvil jsem totiž ještě neviděla. Obleček, který připomínal hrušku, nebo možná nějaké cizokrajné ovoce, mi přišel prostě ujetý. A Dany? Zajásal! Dokonce i prodavačka, jak dobře jsme vybrali. Obleček právě na Halloween, prý jsme nemohli vybrat líp. Nejspíš ho nemohla prodat a teď se dva troubové našli.

„Dany, to nemyslíš vážně! Vždyť je to hrozný!“ zkouším poslední pokus přemlouvání o nevhodnosti. Ale Dany měl vybráno. A já nakoupeno.

„Víš co? Ty to budeš nosit! A víš co ještě? Všem fenkám v okolí budeš k smíchu!“ ulevuji si cestou domů a Dany jásá. Dělá, že mě vůbec nevnímá.

Doma obleček prohlížím a přemýšlím, co jsme za ty peníze mohli všechno koupit. No nic, máme tohle. Větší hrůzu jsem sice neviděla, ale co. Dany nemá vkus, musím se s tím smířit. Ale ven tedy budeme chodit raději po tmě.

Po setmění oblékám šťastného Danyho, který vůbec neprotestuje. Naopak, jásá. Pak si ho prohlédnu a divím se jemu i sobě. No nic, musíme ven.

Dany si vybírá stromy a běhá sem a tam. Dělám, že to můj pes není. Naštěstí nemusím moc, protože nikoho nepotkávám. Pak do mě někdo šťouchne, až mě skoro povalí na zem. Za mnou je chlap a něco drží v ruce. Do obličeje nevidím.

„Naval prachy! Dělej!“ zní jasně a zřetelně. Kdyby mě teď podřízl, nevyteče ani kapka. Breptám a snažím se vysvětlit, že u sebe nemám ani korunu. Jsem přece jen na procházce. Chlap ale nevnímá a přibližuje se ke mně.

V tom se vynoří oblečený Dany a jde rovnou do útoku. Myslím, že tentokrát je míček na straně právě toho chlapa. Lekl se tak hrozně, že to dal najevo i verbálně. Utekl tak rychle, že jsem nestíhala vůbec nic. Dany ho dokonce i kousek doprovodil.

Večer doma v klidu sleduji Danyho, jak odpočívá po té události. Byl tak sladký. A obleček? Dany prostě ví, jak si vybrat. Je to chytrý pes se svými názory. Takže rozhodnuto. Zítra jdeme na procházku i ve dne. Nestydím se za něj. Sláva oblečkům i Halloweenu!

 

Autorka: Naďa Kučerová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?